Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Majówka na Skarpie 2013

Majówka na Skarpie 2013
📅 Data: niedziela, 26 maja 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Warszawa leży na Skarpie!

W niedzielę, 26 maja 2013 roku, od godziny 9.00 do zmierzchu, ponad 30 instytucji leżących na skarpie będzie organizować w stolicy największą miejską majówkę - „Majówkę na Skarpie 2013”. Każda z instytucji zaproponuje wyjątkowe wydarzenia wpisujące się w jedną z pięciu ścieżek tematycznych: sportu i rekreacji, przyrody, historii, muzyki lub sztuk wizualnych. Niektóre instytucje przygotowały pikniki, inne spacery, kolejne zachęcają do udziału w warsztatach, pokazach lub grach. Jednocześnie wszystkie otworzą się tego dnia za darmo dla zwiedzających.

Majówka jest skierowana do wszystkich mieszkańców Warszawy: młodzieży, seniorów, całych rodzin… Służy promowaniu aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz zachęca do kontaktu z kulturą. Majówka odbędzie się w parkach i instytucjach położnych na szlaku Skarpy Warszawskiej, na jej 8-kilometrowym odcinku od Żoliborza (Park Żeromskiego) aż po Mokotów (Królikarnia).

Organizujemy Majówkę na Skarpie, ponieważ chcemy ożywić Skarpę Warszawską i wydobyć jej ukryty potencjał! Marzy nam się szlak Skarpy pełen ludzi, przyjazny dla każdego, ale też bogaty w kulturalne wydarzenia. Wierzymy, że prawdziwej przemiany na Skarpie może dokonać oddolna, obywatelska inicjatywa lokalnych instytucji i społeczności, jaką jest Warszawska Droga Kultury na Skarpie – mówi inicjator projektu, architekt Artur Jerzy Filip.

Pytanie o to jakiej chcemy Warszawy nie może być oddzielone od pytania o to, jakimi chcemy być ludźmi, jakiego rodzaju stosunków społecznych poszukujemy, jakie relacje z przyrodą sobie cenimy, jakiego stylu życia pragniemy, i jakie wartości estetyczne pielęgnujemy – dodaje Paulina Jędrzejewska, prezeska koordynującej „Majówkę na Skarpie” Fundacji Culture Shock.

26 maja ponad 30 partnerskich instytucji dokona transformacji życia Warszawy. Na ten dzień zapraszamy wszystkich Warszawiaków na Skarpę!

Wydarzenie kulturalne, jakiego jeszcze nie było!

Wśród atrakcji między innymi: wystawy, warsztaty, pikniki tematyczne, gry miejskie, spektakle teatralne, rajd rowerowy masy krytycznej, kiermasz kostiumów i rekwizytów teatralnych, kiermasz roślin, projekcje filmowe, koncerty plenerowe, recitale, spacery tematyczne z przewodnikami, wykłady, spotkania autorskie, gry zespołowe, widowisko wodne, akcje artystyczne i pikniki.

Szczegółowe informacje i mapa wydarzeń: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama