Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wernisaż wystawy: Wojciech Fangor Rysunki

Wernisaż wystawy: Wojciech Fangor Rysunki
📅 Data: wtorek, 11 czerwca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, GALERIA XX1, Warszawa, Al. Jana Pawła II 36 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wojciech Fangor Rysunki
Wernisaż: 11 czerwca, wtorek, godz. 18.00
wystawa czynna: 12 – 29 czerwca

Po zeszłorocznej wystawie Wojciecha Fangora w Muzeum Narodowym w Krakowie, w warszawskiej Galerii XX1 będzie można obejrzeć niepokazywane na krakowskiej wystawie rysunki wybitnego polskiego artysty.

Ze 108 prezentowanych na wystawie rysunków większość stanowią prace samodzielne. Są wśród nich portrety przyjaciół, m.in. rzeźbiarki Aliny Szapocznikow, jak też pejzaże - notatki z natury, będące rezultatem fascynacji artysty przyrodą. Znajdują się na nich okolice Wilanowa, Janówka - miejsc, gdzie artysta mieszkał. Na wystawie znajdą się też szkice do obrazów, m.in. do słynnej Matki Koreanki.
Wystawa będzie trzecią już ekspozycją artysty w Galerii XX1 od czasu jego powrotu do ojczyzny.

Wojciech Fangor urodził się w 1922 roku w Warszawie. Studiował w Pracowni Felicjana Kowarskiego w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie następnie wykładał w latach 1954-1961. Debiutował w 1949 roku w Klubie Młodych Artystów i Naukowców. Był współtwórcą światowych sukcesów polskiego plakatu. Otworzył rozdział environment w sztuce światowej. Swoimi obrazami kontynuował pop-art. Jest autorem koncepcji pozytywnej przestrzeni iluzyjnej.
W 1961 roku opuścił Polskę. W latach 1962-64 przebywał w Paryżu, następnie w latach 1964-1965 w Berlinie na Stypendium Forda. W 1966 roku osiadł na stałe w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracował m.in. z nowojorską Galerie Chalette. W 1970 roku miała miejsce indywidualna wystawa artysty w Guggenheim Museum w Nowym Jorku. W latach 1966-83 wykładał na Fairleigh Dickinson University, Madison, N.Y.; w latach 1967-68 wykładał w Harvard University. W 1998 roku powrócił na stałe do Polski.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama