Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Lwowoskiego Tria Fortepianowego

Koncert Lwowoskiego Tria Fortepianowego

reklama
📅 Data: poniedziałek, 16 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:30

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Dom Kultury Świt, Wysockiego 11 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


LWOWSKIE TRIO FORTEPIANOWE
Działa od 1999 roku. Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. W roku jubileuszu 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina trio występowało z programem muzyki tego kompozytora. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena, Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Dmitrija Szostakowicza czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka.

Natalia Rewakowicz – fortepian
ukończyła z wyróżnieniem Lwowskie Konserwatorium Muzyczne w klasie fortepianu Olgi Kaczewej i organów Samuela Dajcza. Swoje pianistyczne umiejętności doskonaliła pod kierunkiem Vladimira Viardo. Już podczas studiów zajmowała się kameralistyką, występując z wybitną skrzypaczką Lidią Szutko, uczennicą Dawida Ojstracha, laureatem międzynarodowych konkursów muzycznych im. Czajkowskiego, Bacha i Sibeliusa. W 1990 roku przyjechała do Polski na stałe. Występuje jako solistka i kameralistka. Ma za sobą występy z orkiestrami symfonicznymi na Ukrainie i w Polsce. W latach 90-tych współpracowała z Triem Fortepianowym „Con Fuoco”, z którym zrealizowała m.in. poetycko-muzyczny program „Paryski Salon Fryderyka” z udziałem Krzysztofa Kolbergera, utrwalony na płycie CD. Koncertowała m.in. z Olgą Pasiecznik, Martą Boberską, Adamem Klockiem i Jakubem Jakowiczem. Zajmuje się także pedagogiką prowadząc klasę fortepianu w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych Nr 1 w Warszawie. W 2013 roku uzyskała tytuł doktora sztuki w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławie na podstawie pracy o muzyce ukraińskiej.

Kateryna Poteriajewa – skrzypce
urodziła się we Lwowie i tu zdobyła muzyczną edukację, najpierw kończąc specjalistyczną szkołę muzyczną im. Solomii Kruszelnickiej, a następnie otrzymując dyplom z wyróżnieniem w muzycznej akademii im. Mykoły Łysenki w klasie Heorhija Pawlija i Oresty Kohut. Już w czasie studiów przejawiła dużą aktywność zdobywając nagrody i wyróżnienia na międzynarodowych i ogólnoukraińskich konkursach muzycznych. Brała udział w międzynarodowym festiwalu „spotkania ukraińskiej i polskiej młodzieży (Lwów – 2006, Warszawa – 2007). Prowadzi aktywną muzyczną działalność jako solistka i kameralistka. Występowała z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Lwowskiej. Od 2013 roku jest muzykiem Lwowskiej Orkiestry Symfonicznej INSO.

Olga Szutko – wiolonczela
urodziła się na południu Ukrainy. Uczęszczała do Szkoły Muzycznej im. Majborody w Zaporożu, studiowała w Narodowej Akademii Muzycznej Ukrainy w Kijowie, a także w Konserwatorium Muzycznym w Paryżu. Jest laureatem konkursów muzycznych w Chersonie (Ukraina), Kijowie, Caltanissetta (Włochy) i Wiedniu. W 1999 r. została koncertmistrzem grupy wiolonczel w Państwowym Zespole „Kijowscy Soliści”. Aktualnie mieszka we Lwowie. Występuje jako solistka i kameralistka, także w duecie ze skrzypkiem Ostapem Szutko, prywatnie – mężem wiolonczelistki. Występowała z większością ukraińskich orkiestr symfonicznych. Brała udział w festiwalach muzycznych „Wirtuozi” i „Kontrasty” we Lwowie, „Dwa dni i dwie noce” w Odessie, „Forum muzyki młodych” w Kijowie. Jest współzałożycielką zespołu „U-trio”. W swoim dorobku ma płyty CD oraz nagrania dla ukraińskiego radia i telewizji, a także występy w Polsce, Włoszech, Francji, Rosji, Austrii i Japonii.

---

24 września, godz. 16:00
Felix Mendelssohn-Bartholdy – Trio fortepianowe d-moll op.49
Wasyl Barwiński (1888-1963), kompozytor ukraiński – Trio fortepianowe a-moll (1910)

---

16 października, godz. 12:30
Antonin Dworzak– „Dumki” op. 90 na trio fortepianowe
Fryderyk Chopin – Trio Fortepianowe g-moll op. 8

---

13 listopada, godz. 12:30
Józef Elsner – Grande Sonate B-dur op. 2 na trio fortepianowe
Zoltan Almaszi – (*1975), kompozytor ukraiński – „Pory roku”, wersja na trio fortepianowe (2012)
Michaił Glinka – Trio Fortepianowe “Patetyczne” d-moll

---

Wstęp wolny. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej DK Świt.

Partnerzy wydarzenia: Fundacja Pro Musica Viva oraz Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Targówek lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę