Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

WEFCON 2014 - Spotkanie twórców i odbiorców kultury cyfrowej

WEFCON 2014 - Spotkanie twórców i odbiorców kultury cyfrowej
📅 Data: sobota, 05 kwietnia 2014

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki pl. Małachowskiego 3 (wejście od ul. Burschego) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Warsaw Electronic Festival Conference 2014
Piąte wydanie konferencji.
Spotkanie twórców i odbiorców kultury cyfrowej.

Spotkanie odbędzie się w sali multumedialnej Zachęty. Idea oparta na wymianie wiedzy i opinii w towarzystwie promotorów sztuki, artystów i fanów kultury cyfrowej sprawdziła się w ubiegłych latach - staramy się ją kultywować doprowadzając do twórczej, otwartej dyskusji. Wymieniamy się ideami, sami je stwarzamy, otaczamy obrazem i dźwiękiem, dyskutujemy. W tym roku spojrzymy na świat oczami twórców, artystów asymilujących osiągnięcia kultur dla europejczyka zwykle egzotycznych, zarówno realnych jak i wirtualnych, a po za tym także dyskutujemy i wierzymy w siłę wzajemnej inspiracji.

Ideą Warsaw Electronic Festival Conference (w skrócie WEFCON ) jest wspieranie wypowiedzi artystycznej inspirowanej technologią, szersze, bardziej interdyscyplinarne spojrzenie na działalność artystyczną oraz otwarta dyskusja na tematy związane z technologią i postępem, inspirujące artystów i odbiorców cyfrowych mediów.

WEFCON to wydarzenie niekomercyjne, publiczność ma wstęp na panele i koncerty. WEFCON to także zachęta do tworzenia projektów interdyscyplinarnych, łączących różne dziedziny wiedzy oraz dźwięk i obraz w nowatorski sposób.

WEFCON organizowany jest przy w ramach programu WEF.LIVE.LAB jako efekt współpracy Organizatorów:
Fundacji Sztuka i Technologia
Zachęty Narodowej Galerii Sztuki
Warsaw Electronic Festival
WEFREC - Pararel art and music label


16:00 APS Audio Pro Solutions
Środowisko odsłuchowe i rola monitorów studyjnych

17:00 Fundacja Legalna Kultura
Przedstawiciele Fundacji przedstawią zagadnienia prawne związane z obszarem kreatywnym, w trakcie dyskusji odpowiedzą na pytania związane z tematyką praw autorskich
(prosimy uczestników o przygotowanie listy pytań)

18:00 Przerwa

18:10 CHOP 2013
prezentacja międzynarodowego polsko chińskiego projektu CHOP (Grzegorz Bojanek). Krótka opowieść o ChoP 2013. Wykład pt: “Potrzeba nowych dźwięków”

18:30 Prezentacja filmu “Better Life (Ten Thousand Waves)”
reż. Isaac Julien, wyk.: Maggie Cheung z unikatową ściężką dżwiękową, która powstala podczas otwarcia Shanghai Biennale w 2010 r., w wykonaniu ChoP v. 1: Grzegorz Bojanek & Zen Lu, czas: 55 min.

19:30 ASP - Roch Forowicz
„Optikony”, transparentne formy o obłym, organicznym kształcie generują podczas procesu transformacji liczne złudzenia optyczne oraz refleksy kaustyczne.
Optikony są Symulakrami, iluzorycznymi tworami, wyprodukowanymi przy pomocy oprogramowania przemysłowego, symulującego prawa fizyki.
„Optikon II” i “Optikon V” powstawały przy współpracy Rocha Forowicza z twórcą eksperymentalnego dźwięku Jarosławem Grzesicą. W projekt “Optikon” zaangażowani zostali także znakomici kompozytorzy Edward Sielicki oraz Huberta Napiórski.
OPTIKON II link
OPTIKON V OPTIKON II link

20:00 Wernisaż płyty "Pompa Funebris"
Grupy Producenckiej Lud Hauza (from the Middle Ages to midi). Poprowadzi Cyprian Wieczorkowski.

21:00 Koncert
WEF LAPTOP ORKIESTRA
Tym razem orkiestra laptopowa zagra live o otwartej strukturze improwizacji - publiczność będzie miała możliwość podglądania pracy uczestników koncertu a także po koncercie zadawania pytań uczestnikom koncertu. Koncert zostanie zarejestrowany na potrzeby wydawnictwa link i bezpłatnie opublikowany w Internecie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę