Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Sztuka dla wnuka: Tajemnice świąt Bożego Narodzenia

Sztuka dla wnuka: Tajemnice świąt Bożego Narodzenia

reklama
📅 Data: wtorek, 12 grudnia 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
   udostępnij tweetnij wykop


Cykliczne spotkania dla dziadków z wnuczkami. Edycja 2017/2018
Muzeum narodowe w Warszawie
Wtorki, godz. 15.30

Kto dzieciom pokazuje świat i opowiada ciekawe historie? Kto przekazuje im tradycje rodzinne i narodowe? Kto cierpliwie odpowiada na milion pytań? Dziadkowie! Podczas zajęć poznamy najciekawsze dzieła sztuki, zastanowimy się, jak maluje się obrazy, odbędziemy także podróż w przeszłość. Przewodnikami małych odkrywców będą nasi edukatorzy oraz właśnie dziadkowie.
• Na zajęcia zapraszamy babcie i dziadków z wnukami w wieku od 5 do 12 lat
• Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, od października 2017 do maja 2018, we wtorki o godz. 15.30
• Zajęcia trwają ok. 60 minut i odbywają się w galeriach muzealnych
• Wstęp wolny

17 PAŹDZIERNIKA
Witamy w Muzeum!
Porozmawiamy o tym, czym jest muzeum i po co powstało. Poznamy różnicę między zabytkiem a eksponatem, odpowiemy także na pytanie: co to jest arcydzieło?

14 LISTOPADA
Archeologiczna przygoda w Faras
Zapraszamy na wyprawę śladami profesora Kazimierza Michałowskiego, wybitnego polskiego archeologa. Udamy się do Faras, gdzie w piaskach pustyni Profesor odkrył katedrę! Dowiemy się, jak wyglądały wykopaliska, jakich narzędzi używali archeolodzy i dlaczego wyprawa Profesora była też misją ratunkową.

12 GRUDNIA
Tajemnice świąt Bożego Narodzenia
W jaki sposób obchodzono kiedyś Boże Narodzenie? Które z dawnych zwyczajów przetrwały do naszych czasów, a które przyjęły się niedawno? Kim naprawdę był święty Mikołaj? Przypatrując się zabytkom z różnych epok, porozmawiamy o genezie świąt i związanych z nimi obyczajach.

9 STYCZNIA
Na dworze magnata
Jak wyglądało życie na dworze magnata w dawnej Rzeczpospolitej? Ile talerzy potrzebował książę, by zjeść kolację? Jak ubierali się możni i jak spędzali wolny czas? Poznamy dworskie tajemnice, samodzielnie wykonamy przedmioty służące do wyposażenia magnackiej siedziby.

13 LUTEGO
Storie, historie i alegorie
Płótna w Galerii Sztuki XIX Wieku pełne są fascynujących historii. Na naszych oczach rozgrywają się wielkie bitwy i dworskie intrygi, mityczne pojedynki, królewskie romanse i chłopskie zabawy. Posłuchamy tych opowieści oraz zgodnie z XIX-wieczną modą stworzymy żywy obraz.

13 MARCA
Malarskie sztuczki
Malarze są czarodziejami. Potrafią wyczarować na płótnie egzotyczne krainy, fantastyczne zwierzęta lub zachód słońca. Sprawiają, że obraz wydaje nam się smutny lub pogodny, przedmioty zdają się być bliżej lub dalej. Chcecie dowiedzieć się, jak to robią? Podczas zajęć sprawdzimy, jak wyczarować głębię, jak zestawiać ze sobą kolory, by tworzyły nastrój radości i poprawiały nam humor.

17 KWIETNIA
Świat z dawnych lat
Jak wyglądał modny dom dwadzieścia, pięćdziesiąt i sto lat temu? Czy krzesło musiało być wygodne? Czy z łóżka można zrobić dzieło sztuki? Dlaczego modne mieszkanie czasami przypominało góralską chałupę, a kiedy indziej prezydencki apartament? Czy można dopasować strój do wnętrza? Podczas zajęć odwiedzimy Galerię Wzornictwa, obejrzymy dawne wnętrza oraz zaprojektujemy własny kilim.

22 MAJA
Artystyczne eksperymenty
Obrazy zgromadzone w MNW często nas zaskakują, nie wszystkie przedstawiają znany nam świat. Zastanowimy się, dlaczego artyści czasem zniekształcali rzeczywistość. Po co malowali skomplikowane kompozycje pełne linii, figur geometrycznych i kolorowych plam. Dlaczego nadawali swoim pracom tytuły, na których można połamać sobie język? Galeria Sztuki XX i XXI wieku pełna jest obrazów i… pytań.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę