Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

XVIII Warszawski Turniej Rycerski o szablę Króla Zygmunta III Wazy 2013

XVIII Warszawski Turniej Rycerski  o szablę Króla Zygmunta III Wazy 2013

reklama
📅 Data: niedziela, 02 czerwca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:30

📌 Miejsce: Warszawa - Targówek, Park Bródnowski (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
PROGRAM

Część I – BLOK TURNIEJOWY I REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH godz. 11:30-14:30

• 11:30. Praska Orkiestra Dęta – marsze wojskowe.
• 12:00. Wystrzał z falkonetu, oficjalne otwarcie turnieju i prezentacja uczestniczących drużyn.
• 12:30. Bojowy Turniej Łuczniczy - Mazowiecka Rota Strzelcza Księcia Janusza.
• 12:30. I tura walk Turnieju Bojowego Szabli
• 13:30. Pokazy Bractwo Rycerskie Miasta Nowa Dęba – (autorament cudzoziemski pod dowództwem księcia Karola Lotaryńskiego – muszkieterzy i pikinierzy, musztra, scenki rodzajowe, strzelanie z muszkietów i armat).
• 14:00. Pokaz Korpusu Artylerii Najemnej z Knurowa – (wojsko Jenerała Artyleryi Koronnej Marcina Kątskiego, pokazy artylerii królewskiej i austriackiej, chędożenie armat, pobór rekruta i mianowanie na puszkarza ,strzelanie z armat).
• 14:30. Pokaz Polskiej Rewii Konnej – (ćwiczenia we władaniu bronią białą, drzewcową i miotającą jazdy husarskiej i tatarskiej)

BLOK MUZYCZNY - „MUZYKA ŹRÓDEŁ”

• 15:00 Koncert muzyki etnicznej – zespół KLEZMAFOUR.

Część II – BLOK TURNIEJOWY I REKONSTRUKCJI HISTORYCZNYCH godz. 11:45-19:15

• 15:45 II tura (finał) walk Turnieju Bojowego Szabli.
• 16:15 Pokaz Bractwa Rycerskiego Zamku Szydłów – pospolite ruszenie uczestniczące w Odsieczy Wiedeńskiej: scenka \\\"Męstwo Wuja - o zgubnych skutkach nadużywania alkoholu przez wojsko, pokaz strojów z epoki pancerni i pospolite ruszenie, pokaz pojedynku - Bohun x Wołodyjowski, jako przykładu biegłości fechtunkowej przyszłego Hektora kamienieckiego i ulubionego żołnierza Jana III Sobieskiego.
• 16:45 Pokaz Pierwszego Polskiego Stowarzyszenia Turniejowego Ligi Baronów – autorament narodowy - husaria, pancerni, jazda lekka, dragoni, pokaz uzbrojenia i wyszkolenia bojowego - gawęda o rotmistrzu Zygmuncie Zbierzchowskim - I bohaterze spod Wiednia.
• 17:15 Pokaz Polskiej Rewii Konnej – pojedynki na broń białą. Popisy zręczności jazdy tatarskiej i szlachciców; akrobacje na koniu, strzelanie z łuku w pełnym galopie do tarczy i i celów ruchomych.
• 17:45 Pokaz sokolników z Wyborowej Chorągwi Pancernej \\\"Falco\\\" z Szydłowca – sokolnictwo, ulubiona sztuka łowiectwa Króla Jana III Sobieskiego.
• 18:15 Pokaz Korpusu Artylerii Najemnej z Knurowa i PPST Liga Baronów – Artyleria XVII w.- pojedynek armatni.
• 18:45 Uroczyste zakończenie XVIII Warszawskiego Turnieju Rycerskiego o szablę Króla Zygmunta III Wazy, wręczenie nagród, armatni salut.

BLOK JARMARKU RZEMIOSŁ DAWNYCH, RĘKODZIEŁA LUDOWEGO I ARCHEOOLOGII DOŚWIADCZALNEJ (ponad 30 stanowisk w godz. 11.30 – 19.00).

1. Ośrodek Archeologiczny „Choina Horodyszcze” – prasłowiańska osada
2. Obozy wojskowe Grup Rekonstrukcji Historycznych
3. Huta pradziejowa
4. Kuźnia kowala płatnerza, obróbka żelaza i wyrób broni
5. Faktoria ZŁOTY WOŁOS – rzemiosła XVII w. - kaflarstwo, karczmarstwo, szlachecka komora (warsztaty).
6. Garncarstwo i wyrób papieru czerpanego – warsztaty.
7. Szewstwo i kaletnictwo pradziejowe
8. Stroje historyczne
9. Broń średniowieczna - repliki
10. Wikliniarz - warsztaty
11. Biżuteria i gry historyczne (pokazy)
12. Wyrób świec - warsztaty
13. Rękodzieło – zabawki ludowe
14. Amulety, zioła i mydła zioła (susze ziołowe), mydła saracenów oliwkowe i ziołowe ( wyrabiane według metody z XIII w.), medaliony z mosiądzu i brązu ( repliki ozdób historycznych)
15. Łuki, dzidy, rycerskie stroje dziecięce – dla małego rycerza i broń dla dorosłych
16. Metaloplastyka Historyczna
17. Amulety runiczne wykonane z ceramiki, zęby dzika, lampki gliniano-łojowe
18. Stroje historyczne
19. Linoryt, grafiki średniowieczne grawerowane w metalu, staloryty
20. Sztuka ludowa z drewna (kopańki, ceberki, czerpaki, chochle itp.
21. Piekarnia z minionych epok
22. Decoupage - warsztaty
23. Rękodzieło artystyczne – wyroby z naturalnych tkanin - bawełny, lnu i filcu.
24. Biżuteria ze srebra, brązu, skóry, zębów dzików i lisów, naszyjniki i bransolety z bursztynu, oraz wyroby rogowiarskie
25. Płatnerstwo
26. Kielichy zdobione metalem szkło, dla dziewczynek toczki – księżniczki, obrazy na szkle
27. Bukiety i dekoracje z suchych zbóż, lnu i traw oraz suche pastele
28. Łucznictwo
29. Kram kaletniczy - sakwy, sakiewki, kaletki, karwasze, bransolety, notesy i księgi oprawione w skórę itp
30. Ciesielstwo, garncarstwo – warsztaty
31. Drukarnia Gutenberga

BLOK ATRAKCJI DLA DZIECI (i nie tylko…)

1. Gry rycersko-plebejskie (kołek kręciołek; cięcie jabłka toporem; łapanie Tatarzyna na arkan; rzut zapałką itp.
2. Tajemnice XVII w. alchemików – doświadczenie i warsztaty (niewidzialne szkło, znikające moneta, bańki z suchego lodu:mleczne bańki, chmura w butelce, jajko i balon w butelce, szaszłyki z balonów, kolorowe wulkany, dżin w butelce, kartezjański nurek itp.)
3. Klub Małego Einsteina
4. Wielkie Malowanie na płótnie – pt. Odsiecz Wiedeńska.
5. Robotyka – warsztaty
6. Kucykowa Zagroda
7. Mini Park Rozrywki
8. Biblioteka – książka za złotówkę.

ORGANIZATOR, Dom Kultury Świt, ZASTRZEGA SOBIE MOŻLWOŚĆ ZMIAN W PLANIE GODZINOWYM IMPREZ Z PRZYCZYN NIEZALEZNYCH OD NIEGO.

WIDZÓW UPRASZA SIĘ O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI PODCZAS POKAZÓW, NADZÓR NAD DZIEĆMI ORAZ PRZESTRZEGANIE WSZELKICH INSTRUKCJI PORZĄDKOWYCH OGŁASZANYCH PRZEZ ORGANIZATORA IMPREZY.


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!