Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Projektowanie oparte na rzemiośle: Neony witrynowe

Projektowanie oparte na rzemiośle: Neony witrynowe

reklama
📅 Data: czwartek, 26 października 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Zaprojektuj znak rozpoznawczy pracowni rzemieślniczej. Symbol, który wyróżni ją w miejskim krajobrazie – takie zadanie otrzymali studenci Wydział Wzornictwa ASP Warszawa w ramach programu „Projektowanie oparte na rzemiośle. Szkło” w ubiegłym roku akademickim.

W efekcie zadania projektantki Aleksandra Liszewska i Aleksandra Witaszczyk, prowadzone przez wykładowcę Pawła Jasiewicza opracowały neon dla pracowni cukierniczej oraz neon dla pracowni abażurów. Projekty te zostały wykonane przez specjalistów z firmy Hanak Reklama.

Podczas spotkania zostanie przedstawiony proces projektowania i jego efekty końcowe. Dodatkowo Konstanty Stajniak przedstawi noenowy eksperyment polegający na kształtowaniu rurek szklanych z różnym wypełnieniem (neon, argon) tak, by uzyskać nowe zjawiska świetlne.

Wykonane neony witrynowe są nie tylko zadaniem semestralnym, ale również próbą zaprezentowania koncepcji szlaku unikatowych pracowni rzemieślniczych. Idea ta polega na tym, by przez dobrze zaprojektowane witryny, szyldy i znaki świetlne nie tylko symbolizować branżę, ale pokazywać, że mamy do czynienia z unikalnym dziedzictwem kulturowym. Miejscem, gdzie wytwarzane są wyroby związane z wielopokoleniową tradycją, tożsamością dzielnicy, rzadkimi technikami bądź recepturami.

Spójnie zaprojektowane neony witrynowe mogą układać się w szlak unikalnych pracowni rzemieślniczych, stać się znakiem rozpoznawczym dla mieszkańców oraz turystów. Temu celowi służy powtarzalna część każdego z nich - litera sugerująca profil wytwórczy. Jest to luźne nawiązanie do litery U w czerwonym rombie, którym kilka dekad temu oznaczano pracownie i warsztaty usługowe.

__________________

Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, sala Praski Penthouse

Wstęp wolny

Prowadzenie spotkania: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, kuratorka programu „Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy”, „Projektowanie oparte na rzemiośle”.

__________________

„Projektowanie oparte na rzemiośle” to program prowadzony od 2015 roku przez Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie. Prowadzący: Paweł Jasiewicz, Eksperymentalna Pracownia Drewna, Wydział Wzornictwa ASP w Warszawie. Kuratorka: Katarzyna Chudyńska–Szuchnik, Muzeum Warszawskiej Pragi

Działanie „Projektowanie oparte na rzemiośle” 4 edycja jest współrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasto Stołeczne Warszawa w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę