Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nie znajdziesz tego na torrentach: IKONA

Nie znajdziesz tego na torrentach: IKONA
📅 Data: wtorek, 07 listopada 2017

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Znajomi Znajomych ul. Wilcza 58A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na bezpłatny pokaz filmu dokumentalnego IKONA w reż. Wojciecha Kasperskiego. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem.

IKONA
film dokumentalny, 2016
51 min

„Gdzie znajduje się dusza? W sercu? W mózgu? A może gdzie indziej?” – zastanawia się sędziwy lekarz, który poświęcił się pracy w szpitalu psychiatrycznym na syberyjskiej prowincji. Miejsce niedostępne dotychczas dla ekip filmowych poznajemy również za pośrednictwem jego mieszkańców – niektórzy z nich spędzili w szpitalu po kilkadziesiąt lat. Dyskretne, a zarazem wnikliwe obserwacje codziennego życia pacjentów zamieniają się w medytację na temat nieprzeniknionej ludzkiej natury.

reżyseria i scenariusz // Wojciech Kasperski
zdjęcia // Łukasz Żal
zdjęcia // Antoni Komasa-Łazarkiewicz
dźwięk // Aleksandra Pająk
montaż // Tymoteusz Wiskirski
kierownictwo produkcji // Kamil Chomiuk
producent // Magdalena Zielska, Dawid Janicki, Wojciech Kasperski, Paweł Szałowski
produkcja // Delta Film

Nagrody:
2016 // Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) - Złoty Lajkonik za "delikatny, wstrząsający film. Opowiedziany z wielką dojrzałością, uważnością i odwagą. Przywraca sens pytań pierwszych, tych najważniejszych. Obraz, który przypomina, że film czasami może być dziełem sztuki. Ten jest na pewno"
2016 // Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) - Nagroda za zdjęcia dla Łukasza Żala
2016 Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) - Nagroda im. Macieja Szumowskiego za szczególną wrażliwość na sprawy społeczne
2016 Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski) - Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich za najlepszy montaż dla Tymoteusza Wiskirskiego
2016 Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Międzynarodowy Konkurs Dokumentalny) - Nagroda FIPRESCI za "refleksję nad ludzką duszą, a szczególnie nad duszami kobiet w różnym wieku, mieszkanek zakładu psychiatrycznego gdzieś na pustkowiu, których życie oddziałuje na obiorcę z intrygującą i nieodpartą siłą, także dzięki wyjątkowej artystycznej pracy operatoskiej i montażowej. Mimo trudnej prawdy objawiającej sie w filmie, wrażliwe podejście twórców pozwala na dostrzeżenie nadziei oraz obdarzenie bohaterek szczerym ludzkim zrozumieniem"
2017 Nowy Jork (New York Festivals) - Srebrny Medal
2017 Prix Italia - w kategorii: Dokument telewizyjny

*** ***

Projekt "Nie znajdziesz tego na torrentach" wystartował w styczniu 2012 roku w klubokawiarni Chłodna25, zainicjował go pokaz debiutu fabularnego w reżyserii Adriana Panka pt. "Daas". Od tego czasu gośćmi cyklu byli m.in.: Wilhelm i Anka Sasnal ["Z daleka widok jest piękny"], Tomasz Wasilewski i Katarzyna Herman ["W sypialni"], z kolei Tomek Matuszczak, Jacek Piotr Bławut, Sławomir Shuty i Maciej Bochniak pokazywali swoje krótkie metraże: "Serce do walki", "Jezioro" i "Pokój". W Kosmos Kosmos, który przez rok był kolejną przystanią projektu, odbyły się seanse krótkometrażowych produkcji: Michała Szcześniaka, Krzysztofa Kasiora, Marcina Janosa Krawczyka i Marcina Bortkiewicza - pokaz jego filmów ["Cisza", "Reguły gry", "Nauczanie początkowe", "Portret z pamięci" i "Lewa połowa twarzy"] zgromadził największą jak do tej pory torrentową publiczność. Po odsłonie cyklu w Resorcie i jego plenerowych edycjach w Kurorcie - pokazy filmów m.in. Aleksandra Dembskiego i Karoliny Bendery - przyszedł czas na nowe miejsce: Znajomi Znajomych.

Zapraszamy raz w miesiącu do klubokawiarni Znajomi Znajomych na spotkania z kinem spoza mainstreamowego obiegu. Zależy nam na tym, by przybliżać szerszej publiczności filmy, które na moment trafiły do kin, ale szybko zeszły z afisza, oraz takie, które, choć zrealizowane w Polsce, w ogóle nie znalazły się w planach repertuarowych krajowych dystrybutorów. Jak do tej pory pokazaliśmy między innymi takie produkcje jak: JUREK Pawła Wysoczańskiego, NOC WALPURGI Marcina Bortkiewicza, WIĘZI Zofii Kowalewskiej, HEL Katii Priwieziencew i Pawła Tarasiewicza, BERLIN DIARIES Przemysława Wojcieszka, AGFA 1939. PODRÓŻ W CZASY WOJNY Michała Wnuka, ZJEDNOCZONE STANY MIŁOŚCI Tomasza Wasilewskiego, EDERLY Piotra Dumały i WALSER Zbigniewa Libery. Po pokazach zapraszamy na spotkania z gośćmi.

Wstęp na wszystkie seanse i spotkania jest bezpłatny.
Sala ma 70 miejsc siedzących.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę