Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Wernisaż wystawy "Odrębna rzeczywistość" Alexa Andreeva

Wernisaż wystawy "Odrębna rzeczywistość" Alexa Andreeva

reklama
📅 Data: niedziela, 05 listopada 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Planetarium Niebo Kopernika, Wybrzeże Kościuszkowskie 20 (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Myślicie czasem o tym, żeby przenieść się do innej rzeczywistości? Jeśli tak, będziecie mieć okazję już niedługo! Wraz z Planetarium Niebo Kopernika zapraszamy Was na otwarcie wystawy petersburskiego artysty Alex Andreev - Digital Painting, które odbędzie się 5 listopada 2017 r. w ramach 11. Sputnika. Uzbrójcie się w smartfony i przybywajcie tłumnie!

WERNISAŻ WYSTAWY „ODRĘBNA RZECZYWISTOŚĆ” – ALEX ANDREEV
TERMIN: 5 listopada 2017r.
MIEJSCE: Planetarium Niebo Kopernika I piętro; Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa
GODZINA: 15.00
Wstęp wolny!

Wystawa „Odrębna rzeczywistość” prezentowana była podczas 8. edycji Festiwalu Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Polską” w kinie Iluzjon. Tym razem jednak pokażemy jej nową wersję – rozszerzoną o technologię cyfrową. Obrazy inspirowane są stanami granicznymi: pomiędzy jawą a sennym koszmarem, prawdą a fikcją, teraźniejszością a futurystyczną wizją, świadomością a podświadomością, wreszcie – rzeczywistością realną a wirtualną. Dzięki stworzonej specjalnie na potrzeby wystawy aplikacji mobilnej widzowie mogą doświadczyć głębszego obcowania z obrazem, który zostaje wprawiony w ruch i wciąga nas w swoją rzeczywistość.

Aplikacja mobilna o nazwie „SEPARATE REALITY” jest możliwa do ściągnięcia tutaj:
Google Play: link
App Store: link

Na otwarciu wystawy dostępne będą okulary VR.

Alex Andreev – współczesny artysta rosyjski, mieszkający w Sankt-Petersburgu, tworzący głównie w technice cyfrowej. Autor ma na swoim koncie wiele indywidualnych wystaw na całym świecie.
Przygotowując grafikę koncepcyjną dla kina, artysta współpracuje z takimi reżyserami jak Gieorgij Danelija i Alan Taylor. Prace autora znajdują się w różnych kolekcjach na terenie Rosji i poza jej granicami. Artysta tworzył na zlecenie m.in. Sony Pictures, New Scientist, Cirque du Soleil (Eloize).
Oficjalna strona internetowa autora: alexandreev.com
„Proces tworzenia nigdy nie był i nie będzie związany dla mnie z produktami intelektu. To, co tworzę, na własny użytek określam jako fiksacje na pewnych stanach świadomości – doświadczonych przeze mnie w dzieciństwie, snach itd.
Wszyscy czujemy tęsknotę za doznaniami z dzieciństwa, za ich wyrazistością, czystością i siłą. Można oddać wiele za możliwość doświadczenia ich na nowo. Ja znalazłem dla siebie sposób, żeby to urzeczywistnić.
Nie mogę mówić o mechanizmie, który tu działa, ponieważ nie skłaniam się ani w stronę mistycyzmu, ani intelektualnych spekulacji. Niemniej jednak w momencie, w którym rysuję, na nowo przeżywam te wrażenia z taką samą siłą i na takim poziomie realizmu, że właściwie znajduję się w świecie, który tworzę. Jestem jedynym widzem i uczestnikiem zachodzących zdarzeń.
A to, że w efekcie powstaje obraz, jest tylko przyjemnym (mam nadzieję) dopełnieniem całego procesu.
W tym leży istota i przyczyna tego, czym się zajmuję.
Jest mi bardzo miło, kiedy widzowie znajdują w moich obrazach coś bliskiego, analogicznego do ich własnych przeżyć. Ale w momencie tworzenia obrazu nigdy nie myślę o odbiorcach” – mówi artysta o swojej twórczości.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę