Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dokdialog - "Arabski sekret"

Dokdialog - "Arabski sekret"

reklama
📅 Data: poniedziałek, 06 listopada 2017

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Kultury Śródmieście, Smolna 9 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Arabski sekret, reż. Julia Groszek, 2017
czas: 57min

Trzydziestokilkuletni Kamil Filipek pragnie poznać swojego ojca, Ilhama Al Madafaiego – bliskowschodnią gwiazdę arabskiej muzyki folkowej. Ojciec i syn nigdy się wcześniej nie spotkali. Podróż, jaką bohater odbywa wraz z filmową ekipą, to jednocześnie próba znalezienia odpowiedzi na pytanie o sens życia, własne korzenie, kim jestem i jaką drogą podążam? Czy jeśli uda mu się zobaczyć z ojcem, to mu w tym pomoże? „Arabski sekret” Julii Groszek, to emocjonalna ballada o poszukiwaniu samego siebie, ukazana przez pryzmat dwóch światów i dwóch kultur. Kamil łączy je w sobie – wychowany w Polsce, w duszy czuje głęboki związek ze Wschodem.

Po projekcji spotkanie z reżyserką.
Serdecznie zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu!

Goście:
Julia Groszek - reżyserka filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów fabularnych. Magister nauk humanistycznych, włada czterema językami i jest absolwentką programu dokumentalnego DOK PRO w Szkole Wajdy. W swojej pracy skupia się na kwestiach związanych z poszukiwaniem tożsamości bohaterów. Jej debiut “Pałac Dożów” poświęcony był eksploracji zamkniętej, męskiej społeczności pracowników kolei w Rumunii oraz obserwacji jak definiują swoją tożsamość poprzez wspólne tworzenie swoistego “domu z dala od domu”. Krótkometrażowy film “O Włos” stworzony w ramach konkursu 48 Film Project zdobył nagrody za najlepsze wykorzystanie gatunku filmowego oraz najlepsze zdjęcia.

Prowadząca:
Beata Poprawa - absolwentka dziennikarstwa i filmoznawstwa, czechofilka. Publikuje bądź publikowała na Artpapier.pl, Ha.art.pl, w Magazynie Filmowym SFP, Magazynie BadTaste, 5kilokultury.pl.

POLSKI DOKUMENT ZDOBYWA ŚWIAT!
Polscy młodzi reżyserzy dokumentów zdobywają wyróżnienia na najważniejszych festiwalach takich jak IDFA, MFF w Locarno, czy Sundance. Organizatorzy DOKDIALOGU zaprezentują filmy dokumentalne powstałe w latach 2013-2017, ze szczególnym naciskiem na debiuty dokumentalne i filmy realizowane przez młodych twórców, które odniosły sukces na międzynarodowych festiwalach.

Organizator: Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej
Partnerzy: Szkoła Wajdy, Dom Kultury Śródmieście
Wydarzenie współfinansowane przez m.st. Warszawa

WSTĘP WOLNY!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę