Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Leśna Biblioteka Małego Człowieka

Leśna Biblioteka Małego Człowieka

reklama
📅 Data: sobota, 01 czerwca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Park im Janiny Porazinskiej, Warszawa Powisle (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Fundacja Kultury Dwukropek zaprasza dzieci w dniu ich święta do Leśnej Biblioteki Małego Człowieka.

To nietypowe spotkanie z książką, w czasie którego literatura - wybrana spośród najnowszych i najciekawszych propozycji na rynku - będzie przedstawiona nie jako lektura, lecz jako zabawa, odbędzie się w Parku im. Janiny Porazińskiej; między ulicami 3 Maja i Ludną, koło kortów tenisowych, Warszawa Powiśle.

I tak na przykład dzieci, które mają w domu zwierzęta, przez chwilę będą... nimi. Tylko porozumiewać się będą "po ludzku". Inspiracją dla tego zadania aktorskiego jest książka "Nowe przygody grzecznego psa" Katarzyny Terechowicz i Wojciecha Cesarza (ilustracje Joanna Rusinek) - kontynuacja bestsellerowego "Pamiętnika grzecznego psa", książki nagrodzonej w konkursie im. Astrid Lindgren, a także nominowanej do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Autorzy przybędą! (wraz ze swoim grzecznym psem). Będą czytać fragmenty książki i rozdawać autografy.

Około południa Janek Bajtlik, jeden z najlepszych ilustratorów młodego pokolenia (autor i współautor takich książek dla dzieci jak "Auto", "Sztuka latania", "Tańcowały dwa Michały") poprowadzi ponadwymiarowe warsztaty malarskie. Uwaga: małe dzieci będą tworzyć wielkie dzieła (o formacie co najmniej ich wzrostu).

Od 13.00 "Podchody literackie" – instrukcje w dziuplach drzew i w książkach. Nie zabraknie zabaw i konkursów typu "skąd ten cytat" - oczywiście z nagrodami.

"Leśna Biblioteka Małego Człowieka": 1 czerwca w powiślańskim parku im. Janiny Porazińskiej, od 10.30 do 14.00.


Szczegółowy program:

10.30 - Prezentacja najciekawszych, najnowszych książek dla dzieci, w tym tytułów związanych z Warszawą i zabawą.

11.00 - Spotkanie z Wojtkiem Cesarzem i Kasią Terechowicz, autorami komediowych opowieści "Pamiętnik Grzecznego Psa" i "Nowe Przygody Grzecznego Psa". Przeczytają fragmenty książki na "magicznej ławeczce", będą też rozdawać autografy.

12.00 - Warsztaty plastyczne – poprowadzi je Jan Bajtlik, wielokrotnie nagradzany ilustrator młodego pokolenia. Dzieci stworzą dzieła swojego wzrostu. Temat zabawy jest niespodzianką.

13-14.00 - "Podchody Literackie" (zabawa i konkurs z nagrodami).

W razie niepogody program będzie realizowany w powiślańskim lokalu Solec 44.

- Między spotkaniami gry i zabawy literackie. Będziemy przypominać też o twórczości Janiny Porazińskiej, patronki literackiego parku dla dzieci - zapowiadają organizatorzy.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!