Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Hajnt: O sztucznej inteligencji

Hajnt: O sztucznej inteligencji
📅 Data: środa, 10 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, JCC Warszawa, ul. Chmielna 9A (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Hajnt to cykl spotkań i debat, przeznaczony zarówno dla profesjonalistów z różnych dziedzin, jak i osób, które są zainteresowane dialogiem judaizmu ze współczesnością.
10 stycznia 2018 o 19:00 zapraszamy na kolejną dyskusję z cyklu Hajnt, tym razem o sztucznej inteligencji!

Nasz świat nie wygląda już tak jak wyglądał chociażby 10 lat temu, nowe technologie to wszechogarniająca rzeczywistość. Już teraz wiele czynności wykonywanych jest przez roboty, ale czy taki robot może kiedyś zostać naszym sąsiadem? Czy machina technologiczna tworzona przez człowieka będzie od niego lepsza? Jak to się ma do etyki i co na to wszystko judaizm?
Zapraszamy na fascynującą dyskusję, w której gościć będziemy: Aleksandrę Przegalińską i Joannę Czopnik, a rozmowę poprowadzi miłośnik „Gwiezdnych Wojen”, redaktor Tomasz Stawiszyński.

Wstęp wolny!

O dyskutujących:
Aleksandra Przegalińska doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Kozmińskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych.

Joanna Czopnik – absolwentka Historii i Kultury Żydów na UJ oraz Pardes Educators Program w Pardes Institute of Jewish Studies w Jerozolimie. Nauczycielka kultury żydowskiej w Zespole Szkół Lauder-Morasha w Warszawie oraz w Lauder e-Learning Schools, a wcześniej w Shoshana S. Cardin Jewish High School w Baltimore, USA.

Tomasz Stawiszyński – filozof, eseista, autor książki „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii” (2013); był m.in. redaktorem działu kultura w „Dzienniku” i szefem działu krajowego w „Newsweeku”; w TVP Kultura był gospodarzem „Studia Alternatywnego” i współgospodarzem „Czytelni” (2007-2011); w latach 2013-2016 prowadził w Polskim Radiu RDC autorski program „Niedziela filozofów, czyli potyczki z życiem”; od marca 2016 w Radiu TOK FM, gdzie prowadzi „Godzinę filozofów”, „Wieczór Radia TOK FM” i „Kwadrans filozofa”; jest redaktorem i publicystą Kwartalnika Przekrój.

Naszym priorytetem jest umożliwienie udziału w wydarzeniach i zajęciach wszystkim zainteresowanym, również osobom niepełnosprawnym. Osoby potrzebujące asysty zainteresowane udziałem prosimy o kontakt mailowy pod adresem biuro@jccwarszawa.pl lub telefoniczny pod numerem +48533072790.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧