Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z autorami książki AGATa. Sekrety Pierwszej Damy

Spotkanie z autorami książki AGATa. Sekrety Pierwszej Damy
📅 Data: czwartek, 4 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Klubokawiarnia Życie jest fajne, Ulica Grójecka 68 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na spotkanie z autorami książki "AGATa.Sekrety Pierwszej Damy." Agnieszką Kuchnią – Wołosiewicz i Michałem Kramkiem.

Dlaczegu u nas odbędzie się to spotkanie?

"Motto książki to cytat: Chciała być między ludźmi. Są to słowa jednej z osób, która podzieliła się z autorami swoimi wrażeniami ze spotkania z Panią Agatą Kornhauser – Dudą. Jest nim wspaniały, zdolny młody człowiek, niebojący się stereotypów, z jakimi może wiązać się postrzeganie jego osoby po ciepłych słowach, które wypowiedział po adresem Pierwszej Damy, mimo iż nie sympatyzuje on z Prawem i Sprawiedliwością. Bartosz lepiej niż ktokolwiek inny rozumie, czym jest szufladkowanie, ponieważ zmaga się z zespołem Aspergera.
Warto dodać, że książkę ubogacają zdjęcia z przykładowych spotkań, jakie odbyła Pierwsza Dama od początku pełnienia swej roli. Znalazło się też miejsce na promocję twórczości literackiej bohatera drugiego planu – Bartek Jakubowski. "

W książce będzie mozna również znaleźć zdjęcia ze spotkania naszych innych pracowników z Pierwszą Damą.

Opis ksiązki:
"W dzisiejszym świecie coraz trudniej o obiektywizm i życzliwość w przedstawianiu osób oraz wydarzeń, a przecież nie można zgodzić się z tym, że wiek XXI nie obfituje w postaci, które można uznać za wzór do naśladowania, albo chociaż pokazać obecną rzeczywistość w lepszym, jaśniejszym świetle. Takiego odczarowania potrzebuje szczególnie świat polityki, który nie łączy w słusznych sprawach, a dzieli na rację – naszą i waszą. Powoduje to, że człowiek, nieuczestniczący przecież na co dzień w sejmowych obradach, znajduje się w stanie ciągłego napięcia w efekcie manipulacji, której ulega. Ta nieświadomość destrukcyjnego procesu, w którym uczestniczą Polacy, sprawia, że świat traci swoje piękne barwy, gdyż coraz rzadziej mówi się o tym, co niemedialne, niewywołujące kontrowersji i negatywnych emocji.
Obecna polska Pierwsza Dama, czyli Pani Agata Kornhauser – Duda jest właśnie idealnym przykładem osoby, której liczne, pozytywne działania podejmowane z racji pełnienia zaszczytnej roli, celowo nie są nagłaśniane, a ona sama pokazywana bywa najczęściej jako ozdoba swego małżonka, Pana Prezydenta Andrzeja Dudy. Zauważywszy to zjawisko, młodzi pisarze: Agnieszka Kuchnia – Wołosiewicz i Michał Kramek, postanowili poszukać prawdy o Pani Prezydentowej, ale nie tylko na popularnych, plotkarskich stronach internetowych, ale docierając do materiałów dowodowych oraz ludzi, którzy osobiście mogli ją poznać. Są wśród nich m. in. byli uczniowie - wychowankowie II LO w Krakowie, uczestnicy spotkań z Pierwszą Damą. Zebrano także kilka wywiadów tematycznym z ekspertami - np. w zakresie kreowania wizerunku.
Na książkę składa się kilka rozdziałów tematycznych. Na początku znajduje się krótka nota biograficzna poświęcona Pani Prezydentowej, która przechodzi w opis jej kariery w zawodzie nauczyciela. Podjęta została problematyka stylu Pierwszej Damy, a także jej aktywności i wizerunku w Internecie. Starano się odpowiedzieć na pytanie, czy jest ona marionetką tabloidów czy też ulubienica mediów? Przywołano liczne porównania Pani Agaty Kornhauser – Dudy z innymi kobietami ze sfery publicznej. Najważniejszą jednak część stanowi opis bogatej działalności Pani Prezydentowej, która zaprzecza powszechnym twierdzeniom, że Pierwsza Dama „nic nie robi”, tylko milczy. W tym miejscu warto przytoczyć sentencję mówiącą, że „mowa jest srebrem a milczenie złotem”. Sama Pani Prezydentowa prawdopodobnie nieprzypadkowo ma w swoje imię wpisaną nazwę cennego klejnotu, którym jest AGAT.
Motto książki to cytat: Chciała być między ludźmi. Są to słowa jednej z osób, która podzieliła się z autorami swoimi wrażeniami ze spotkania z Panią Agatą Kornhauser – Dudą. Jest nim wspaniały, zdolny młody człowiek, niebojący się stereotypów, z jakimi może wiązać się postrzeganie jego osoby po ciepłych słowach, które wypowiedział po adresem Pierwszej Damy, mimo iż nie sympatyzuje on z Prawem i Sprawiedliwością. Bartosz lepiej niż ktokolwiek inny rozumie, czym jest szufladkowanie, ponieważ zmaga się z zespołem Aspergera.
Warto dodać, że książkę ubogacają zdjęcia z przykładowych spotkań, jakie odbyła Pierwsza Dama od początku pełnienia swej roli. Znalazło się też miejsce na promocję twórczości literackiej bohatera drugiego planu – Bartosza Jakubowskiego. "

PREMIERA 20 listopada 2016 r.
Grafiki przekazane przez wydawnictwo.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱