Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Slajdowiska SKG - Skitury w Alpach szwajcarskich i Tatrach

Slajdowiska SKG - Skitury w Alpach szwajcarskich i Tatrach
📅 Data: środa, 24 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:15

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Aula w Starym BUWie, Kampus Główny UW, Krakowskie Przedmieście 28 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jeśli chcielibyście dowiedzieć się czegoś o skituringu i nie macie kogo zapytać, przyjdźcie na slajdowisko Tomka Wekseja - przewodnika górskiego w Studenckim Klubie Górskim i pasjonata tego sportu. Z pewnością wyjdziecie z nich, nie mogąc się doczekać, kiedy założycie skitury na własne nogi!

Po skończeniu studiów w Warszawie przeniosłem się do Szwajcarii, gdzie zaraz po przyjeździe starałem się zaangażować w lokalną aktywność górską, by lepiej poznać kraj i jego kulturę. Pierwsze próby - trekkingi, czyli kalka tego co robiłem w Polsce - przyniosły obserwację, że można na nich spotkać głównie osoby po pięćdziesiątce. O, naiwności! - młodzi Szwajcarzy, którzy z górami mają kontakt od kołyski, poszukują w górach bardziej zaangażowanych form spędzania czasu. I tak, po kilku próbach, trafiłem na skituring, który bardzo wzbogacił mój pobyt w Szwajcarii i został ze mną także po powrocie do Polski.

Skituring, czyli podróżowanie po górach na nartach, jest najbezpieczniejszą, najbardziej wydajną i dającą najwięcej satysfakcji formą zimowej turystyki górskiej - na nartach możesz dojść dalej i zobaczyć więcej. W Alpach niezwykle popularne (w Szwajcarii nawet mówi się, że pieszo po górach w zimę chodzą tylko przyjezdni), w Polsce ta forma turystyki rozwijała się prężnie w latach 20 i 30 ubiegłego wieku; lata komunizmu to lata przestoju, a od kilku lat ponownie rozkwita.

Postaram się, by slajdowiska - oprócz opowieści o moich doświadczeniach ze szwajcarskimi klubami górskimi i o skiturowych wyjazdach w Alpy i Tatry - były też ciekawe i praktyczne dla osób, które dopiero zastanawiają się jak zacząć ten sport - postaram się podpowiedzieć jaki sprzęt wybrać (i gdzie kupić lub wypożyczyć), na jakie tatrzańskie kursy warto się zapisać, czy wreszcie - z jakich przewodników korzystać.

Spotykamy się w środę 24 stycznia o godz. 20:15 w Auli Starego BUWu na Głównym Kampusie UW.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: slajdowisko
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️