Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z Wojtkiem Kurtyką w Centrum Premier

Spotkanie z Wojtkiem Kurtyką w Centrum Premier
📅 Data: wtorek, 30 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Centrum Premier Czerska 8/10, Czerska 8/10 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Pierwsze w nowym roku spotkanie w "Centrum Premier - Czerska 8/10 otwieramy wyjątkowo mocnym akcentem. Już 30 stycznia (wtorek) o godz. 19.00 naszym gościem będzie Wojtek Kurtyka - ceniony na całym świecie himalaista oraz kanadyjska autorka książek o tematyce górskiej Bernadette McDonalds , która namówiła go do pracy nad biografią.
Okazją do naszego spotkania jest właśnie polska premiera biografii Kurtyki "Kurtyka. Sztuka wolności", która na polskim rynku ukaże się 31 stycznia 2018 roku nakładem Wydawnictwa Agora.
Rozmowę z Bernadette McDonald i Wojtkiem Kurtyką poprowadzą dziennikarze Michał Nogaś i Dominik Szczepański.
Po spotkaniu, będzie można kupić książki w promocyjnej cenie i zdobyć autograf bohatera i autorki.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA SPOTKANIE!

ZAPISY: link

"Kurtyka. Sztuka wolności" to głęboko poruszająca opowieść o wybitnym indywidualiście, który konsekwentnie przez całe życie unikał rozgłosu. Aż do spotkania z pisarką Bernadette McDonald, która na swym koncie ma takie bestsellery, jak "Tomaž Humar" (2008), "Ucieczka na szczyt" (2011), Alpejscy wojownicy" (2015), tłumaczone na wiele języków i często nagradzane.

Wojtek Kurtyka jest laureatem Złotego Czekana za całokształt dokonań wspinaczkowych. Jego przejście Świetlistej Ściany Gasherbruma IV zostało uznane za jedno z najważniejszych dokonań XX wieku w Karakorum.

Bernadette McDonald w biografii Kurtyki połączyła historię przejść największych ścian Karakorum, Himalajów i Hindukuszu z opowieścią o ludziach, którzy w tych samych górach kierują się skrajnie różnymi wartościami.

Gdy Kukuczka i Messner rywalizowali, który z nich pierwszy zdobędzie wszystkie ośmiotysięczniki, a inne ekipy wyprawiały się w Himalaje, by zdobywać kolejne szczyty, Wojtek Kurtyka wspinał się po swojemu. Bardziej niż cel interesowała go droga. Bardziej niż osiągnięcia – ich styl. Porażka na trudnej, dziewiczej ścianie znaczyła dla niego więcej niż sukces na zatłoczonej i zaporęczowanej drodze.
Kurtyka miał na to swoje określenia: wspinać się bez smyczy. Wspinać się nocą i nago. A kiedy wspinaczka w stylu alpejskim w górach wysokich stała się normą, on przeszedł do realizacji wejść jednodniowych i zdobywał po dwa ośmiotysięczniki podczas jednej wyprawy. Wszystko po to, by pozostać wiernym swojej wizji.

Centrum Premier - Czerska 8/10 to cykliczne, premierowe spotkania z twórcami literatury, filmu, teatru, muzyki, gier komputerowych lub mody - wokół wszystkiego co uznajemy za wartościowe i ważne. Nasi goście, to osoby lub dzieła, o których się mówi, czyta, ogląda, przeżywa i dyskutuje.

ZAPISY: link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę