Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wprowadzenie do przedsiębiorczości społecznej

Wprowadzenie do przedsiębiorczości społecznej
📅 Data: piątek, 12 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zgodnie z ideą przedsiębiorczości społecznej – każdy może zmienić świat wokół siebie. Dlatego wielu spośród właścicieli firm koncentruje się nie tylko na budowaniu swojego przedsiębiorstwa i osiąganiu jak największych korzyści finansowych, lecz także na tym, by firma miała pozytywny wpływ na ludzi i rzeczywistość dookoła. Przedsiębiorcy społeczni wykorzystują różne techniki w celu rozwijania, finansowania i wdrażania rozwiązań, które są odpowiedzią na wyzwania społeczne, kulturowe czy związane z ochroną środowiska. Podczas wykładu prof. Barbara Klimek z Arizona State University przedstawi koncepcje przedsiębiorczości społecznej.

Wykład odbędzie się w ramach cyklu „Wyzwania humanistyki XXI wieku”. Organizatorem spotkań są Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie Uniwersytetu SWPS.

Wstęp wolny bez zapisów.


WYKŁAD

Do grona przedsiębiorców społecznych zalicza się zarówno właścicieli firm, jak i różnego rodzaju organizacje. Mogą to być przedsiębiorstwa komercyjne, hybrydowe organizacje łączące pracę charytatywną z biznesem, organizacje charytatywne, wolontariat czy organizacje pozarządowe. Filantropi, społecznicy, ekolodzy oraz inni aktywiści działający w lokalnych społecznościach również są określani mianem przedsiębiorców społecznych.

Wykład jest wprowadzeniem do tematyki dotyczącej przedsiębiorczości społecznej. Prelegentka przedstawi podstawowe definicje oraz narzędzia badawcze wykorzystywane w rozwoju teorii oraz praktycznych podstaw przedsiębiorczości społecznej. Ponadto omówi bieżącą problematykę i uzasadnienie szerokiego zastosowania i użyteczności tego typu przedsiębiorstw dla rozwoju ekonomicznego dla współczesnych społeczeństw. Przedstawi także cele zrównoważonego rozwoju wyznaczone przez ONZ w kontekście wykorzystania modelu przedsiębiorczości społecznej jako sposobu stwarzającego okazje dla innowacyjnych przedsiębiorstw, które nie przyczyniają się do wzrostu gospodarczego, ale również wychodzą naprzeciw potrzebom społeczności i ludzi. Prof. Klimek przytoczy przykłady już istniejących modeli przedsiębiorczości społecznej, które stwarzają okazje do innowacyjności oraz ich wkład w transformację społeczną.


PRELEGENTKA

dr hab. Barbara Klimek

Barbara Klimek jest magistrem w dziedzinie opieki społecznej (Master of Social Work, MSW), koordynatorem programu MSW oraz profesorem nadzorującym zajęcia praktyczne (Clinical Associate Professor) w Arizona State University’s School of Social Work.

Interesuje się makroekonomią, zwłaszcza popytem i podażą wykwalifikowanej siły roboczej w ekonomii krajowej, zagadnieniami różnorodności kulturowej, w szczególności dotyczącymi uchodźców i imigrantów, a także międzynarodową opieką społeczną. Jej badania były wykorzystane do projektowania oraz wdrożenia złożonych naukowych narzędzi ekonometrycznych do planowania i prognozowania systemu edukacji w Polsce.

Jest autorką wielu publikacji naukowych, między innymi raportu „Case management manual: The application of social work principles, ethics, and the case management approach in service delivery to refugees” [Instrukcja zarządzania przypadkami: zastosowanie zasad, etyki oraz sposobu zarządzania przypadkami, zapożyczonymi z dziedziny opieki społecznej w sektorze dostarczania usług uchodźcom] (2011).

"Jest nam bardzo miło ponownie gościć prof. Barbarę Klimek na Uniwersytecie SWPS. W miarę jak przedsiębiorczość społeczna staje się powszechnie przyjętym sposobem rozwoju przedsiębiorstw i organizacji na całym świecie, wykład o tej tematyce jest bardzo aktualny." - dr hab. Izabela Grabowska, prof. Uniwersytetu SWPS, kierownik Interdyscypliarnych Studiów Doktoranckich


Wyzwania humanistyki XXI wieku

Wyzwania humanistyki XXI wieku to cykl wykładów prowadzonych przez wybitnych specjalistów z rożnych dziedzin mających związek z szeroko pojętą humanistyką. Prelekcje są organizowane głównie z myślą o uczestnikach Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS, jednakże mają formę otwartych spotkań, dostępnych dla wszystkich zainteresowanych. Po wykładzie doktoranci zasiadają z zaproszonymi gośćmi przy wspólnym stole. Nieformalna atmosfera sprzyja nieskrępowanej dyskusji oraz nawiązywaniu bezpośrednich kontaktów, które mogą w przyszłości zaowocować stażami naszych doktorantów w zagranicznych ośrodkach naukowych.


Termin i miejsce wykładu:

12 stycznia 2018 r. (piątek), godz. 17.00
Uniwersytet SWPS w Warszawie,
ul. Chodakowska 19/31, S306

Zapraszamy! 🙂

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧