Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dni Otwarte Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu - dzień 1

📅 Data: sobota, 15 czerwca 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Bibioteka Uniwersytecka ul. Dobra 56/66 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Dni Otwarte Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu 15-16 czerwca 2013 - Bibioteka Uniwersytecka ul. Dobra 56/66.

W ramach dni otwartych zapraszamy na warsztaty, wykłady, prezentacje prowadzone przez naszych nauczycieli i terapeutów. Będzie okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami psychologii zorientowanej na proces, dyskusji, zadania nurtujących pytań i doświadczenia na sobie metod pracy z procesem. Podczas dni otwartych odbędzie się również spotkanie informacyjne dla wszystkich osób zainteresowanych naszym psychoterapeutycznym programem licencyjnym.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane psychologią zorientowaną na proces, terapeutów, studentów, pracowników naukowych, wszystkich sympatyków pracy z procesem oraz osoby zainteresowane pracą z ludźmi i rozwojem osobistym.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny!

Obowiązują ZAPISY, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc podczas warsztatów!!!

Prosimy o Państwa zgłoszenia wraz z informacją, na jakie warsztaty chcieliby Państwo zapisać się.
ZAPISY prosimy kierować tu: administracja@psychologia-procesu.pl



PROGRAM Dni Otwartych PTPP 2013 - Sobota - 15 czerwca


9:00 – 12:00 Joanna Barlińska - „Zrozumieć emocje” – warsztat pod superwizją Agnieszki Wróblewskiej

Opis: Emocje są czymś ulotnym i tajemniczym, zazwyczaj nie dają się kontrolować i to raczej
one władają nami, a nie my nimi. W trakcie warsztatu przyjrzymy się emocjom towarzyszącym nam w naszym życiu. Odpowiemy sobie na pytanie, jak sobie z nimi radzić i co z nich wynika. Warsztat ten jest możliwością aby przyjrzeć się bliżej swoim emocjom i lepiej je zrozumieć.


12:00 – 15:00 Joanna Barlińska i Wojciech Pierga – „Czy jestem dobrym kochankiem? Czy jestem dobrą kochanką?” – warsztat pod superwizją Tomasza Teodorczyka

Opis: Czy są tacy, którzy nie zadali sobie kiedyś pytania: Czy jestem dobrym kochankiem? Czy jestem dobrą kochanką? Zapewne tak. Ale mimo mniej lub bardziej stojącej za nim ukrytej krytyki, to pytanie zawiera w sobie potencjał. Potencjał odkrycia, jakie jest większe albo inne ja?

W psychologii procesu nie definiujemy, co jest dobre. Ale szukamy, jakie znaczenie mają wartości, jakie wyznajemy. I jakich nie wyznajemy, choć coś tajemniczego zmusza nas do konfrontacji z nimi.

Zapraszamy na warsztat badający przekonania dotyczące własnej seksualności.

15:00 – 17:00 Jarosław Józefowicz - proces grupowy

Opis: Proces grupowy to specyficzne dla psychologii procesu podejście uwzględniające różnorodność poglądów i stanowisk pojawiających sie zazwyczaj wobec danego zagadnienia. Jest to próba stworzenia przestrzeni, w której na równych prawach mogą zaistnieć wszelkie głosy wywołane proponowanym tematem.

Wątek wyjściowy, czyli strefa relacji, w sposób bardzo ogólny nakreśla ramy, w obrębie których będziemy sie poruszać w trakcie spotkania, to punkt wyjścia. Na początku spotkania wybierzemy wspólnie, spośród zagadnień wnoszonych przez uczestników, bardziej konkretny temat relacyjny. Następnie, idąc za tym co w nas się pojawia, będziemy obsadzać różnego rodzaju role, stanowiska, poglądy. W jaki sposób nas to poprowadzi i dokąd dojdziemy, okaże się na koniec. Gdziekolwiek będziemy po przejściu wspólnie tego doświadczenia, z pewnością uda nam się zrealizować jedną z idei procesy grupowych, czylipogłębić świadomość, troszkę pełniej zrozumieć i otworzyć się na to, co dzieje się w relacjach.



17:00 – 20:00 Jarosław Józefowicz – „Marzenia i spełnienia” – warsztat pod superwizją Tomasza Teodorczyka

Opis: Większość ludzi o czymś marzy lub marzyła. Dlaczego właśnie o tym, a nie o czymś innym ? Po co gdzieś tam, w głębi, powstaje potrzeba i dokąd chce ona marzycieli zaprowadzić ?

Jak mówił Goethe „ Nasze marzenia są przeczuciami zdolności, które w nas drzemią, zapowiedziami tego, czego będziemy w stanie dokonać “. Idąc za tą myślą można przypuszczać, że marzymy, aby wydobyć z siebie, ukryte na razie, możliwości, uruchomić i objąć potencjał, który w nas drzemie.

Zapraszam na warsztat, w trakcie którego przyjrzymy się naszym marzeniom i temu z czego wyrastają, oraz spróbujemy określić czego potrzebujemy, aby możliwe stało się ich spełnienie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧