Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Contrapunk / Twój stary / Trzeszczy

Koncert Contrapunk / Twój stary / Trzeszczy
📅 Data: sobota, 13 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Przychodnia Skłot, Skorupki 6a (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Koncert benefitowy dla uchodźców koczujących w Brześciu.

Na przejściu granicznym Brześć – Terespol codziennie kilkadziesiąt osób próbuje bezskutecznie aplikować o azyl, status uchodźcy lub inną formę międzynarodowej ochrony. Sytuacja, w której normą jest stosowanie nielegalnych cofnięć (push-back) przez polską straż graniczną trwa już od kilku lat. Jednak liczba odmów wzrosła znacznie po roku 2015, kiedy to Straż Graniczna ze strony prawicowego i anty-uchodźczego rządu polskiego dostała przyzwolenie na łamanie prawa międzynarodowego w zakresie ubiegania się o azyl lub inną formę ochrony przez cudzoziemców.
Najpotrzebniejsze nie są tylko ciepłe ubrania i jedzenie, lecz wywieranie presji na otwarcie granic, wsparcie finansowe w kupowaniu biletów oraz wynajmowaniu mieszkań. Ludzie utrzymują się z pieniędzy wysłanych przez rodzinę lub korzystają ze wsparcia nieformalnych grup czeczeńskich, których członkowie znajdują się w krajach Europy Zachodniej.
Więcej informacji na stronie: migracja.noblogs.org

Solidarność ponad granicami!

O zespołach:
We wrześniu 2015 roku w Raciborzu z inicjatywy Bąbla i Manu powstał punk rockowy zespół "Contrapunk". Poszukiwali gitarzystów i tak do zespołu dołączyli Vdova, Baki i Sunaj. Członkowie nie byli przypadkowi, wszyscy udzielali się bądź udzielają do tej pory w przeróżnych śląskich punkowych projektach. Pomysłów na kawałki była cała masa i w przeciągu zaledwie pół roku powstał materiał na całą płytę. W sierpniu 2016 roku zespół zarejestrował i udostępnił debiutancki album "WSTAŃ"oraz dwa clipy do utworów "Dama" i "Jesteś sam" . Odegrali kilkanaście koncertów z takimi kapelami jak Skunx, Psy Wojny, Cela nr 3 czy Defekt Muzgó. W kwietniu 2017 roku z powodów osobistych zespół opuścili Baki i Vdowa a ich miejsce zajęli Szczuras i Mlady. Aktualnie trwają prace nad drugim krążkiem, można już posłuchać pierwszego singla p.t."Jak pies"

Twój stary - post punk warszawa

Trzeszczy - post punk warszawa

wejście - wolna cena

*****
Jesteś na skłocie Przychodnia - w miejscu, które chcemy czynić wolnym od przemocy seksualnej, zachowań seksistowskich, rasistowskich, islamofobicznych, homofobicznych, transfobinczych i reprezentujących inne wykluczenia i opresję.

Będąc tutaj, masz prawo czuć się komfortowo i dobrze się bawić.

Jeśli dotknie Cię któreś z wymienionych zachowań, możesz poprosić osoby wokół o wsparcie w miarę możliwości poinformuj o sytuacji kogoś z kolektywu (znajdziesz nas na bramce i za barem).

Dbaj o to, aby takie sytuacje nie dotknęły innych, traktuj inne osoby z szacunkiem, reaguj na sytuacje, które widzisz.

Pamiętaj – jeśli nie czujesz się z czymś dobrze, to jest to ważniejsze od wymówek kogoś, kto to spowodował.

Nierespektowanie tych zasad skutkuje wystawieniem za drzwi.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧