Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Samba Grzeje - Grande Festa / lista fb free

Festiwal Samba Grzeje - Grande Festa / lista fb free
📅 Data: sobota, 13 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 22:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, niePowiem, Nowy Świat 27 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Za oknem zima, więc najwyższy czas podgrzać atmosferę - zapraszamy na finałową imprezę festiwalu samby ulicznej Samba Grzeje! Już 13. stycznia w samym centrum Warszawy rozkręcamy karnawał rodem z Brazylii. Czeka nas potężna dawka rytmu, słońca, energii i szał na parkiecie. W programie występy na żywo w wykonaniu polskich grup perkusyjnych, których rytmy przeniosą Was prosto na sambodrom w Rio oraz projektu perkusyjno-dętego Ritmo Bloco & Brass Federacja z Dużym Pe na majku!

☀ występy grup perkusyjnych: Bloco Pomerania, Bloco Central, Ritmo Bloco
☀ występ projektu perkusyjno-dętego: RB Vanguardia + Brass Federacja feat. Duże Pe (voc)
☀ Senhor Efebo and Meiokylu DJ set - winylowe skarby do tańca, funk, muzyka brazylijska i okolice

Ritmo Bloco (organizator festiwalu) - otwarta szkoła i grupa samby batucady działająca w Warszawie od 2012 roku prowadzona przez Mikiego Wieleckiego, perkusistę i lidera grupy perkusyjnej Ritmodelia. Ritmo Bloco to zgrana grupa ludzi uczestnicząca w koncertach, warsztatach, wspólnych wyjazdach i środowiskowych imprezach. Miesiące intensywnej pracy według oryginalnych wzorów z Brazylii zaowocowały rozwojem zespołu Ritmo Bloco, który mimo stosunkowo krótkiej historii zapraszany jest na występy m.in na międzynarodowych festiwalach (np. Karneval der Kulturen w Berlinie, Warszawskie Wielokulturowe Street Party, Wyłącz System 2017, drumpoint Slovakia w Nitrze, Dani Brazila w Serbii, One Caucasus w Gruzji).

Bloco Central - najdłużej istniejąca w Polsce kilkunastoosobowa grupa grająca karnawałową sambę brazylijską - batucadę. Zespół składa się zarówno z amatorów jak i profesjonalnych muzyków grających na oryginalnych brazylijskich instrumentach. Bloco Central występuje na scenach, w klubach, jako doping podczas imprez sportowych a także prowadzi karnawałowe parady. Zespół wielokrotnie uczestniczył w międzynarodowych festiwalach w Polsce i w Europie.

Bloco Pomerania - liczą kilkadziesiąt osób i na tym polega ich wyjątkowość, gdyż właśnie we wzajemnym zgraniu leży cały kunszt tego gatunku zwanego w Brazylii „Samba Batucada”. Grupę prowadzi Rafał Krzanowski. W 2007 roku, zainspirowany współpracą z zespołami z Berlina, Hamburga, Paryża i Londynu, wraz ze wszystkimi członkami grupy Sambal utworzył Bloco Pomerania. Ekspresja i energia rytmu nie pozostawia nikogo obojętnym, wciągając w wir tańca i dobrej zabawy, pozwala poczuć mocny zbiorowy puls. Takie właśnie reakcje publiczności towarzyszą ich występom na licznych festiwalach, paradach i koncertach.

Brass Federacja - rasowy polski brass-band (zespół dęty) powstał w 2011 r. i wzorem amerykańskich brass-bandów wykonuje aranżacje ze światowej, oraz takżez polskiej literatury przebojów (Michael Jackson, Frank Sinatra, Bobby McFerrin, Anna Jantar i wiele innych). Przede wszystkim zespół jednak z pasją trąbi własne kompozycje, przeznaczone na swój brassowy skład. Autorem większości aranżacji i kompozycji, oraz założycielem zespołu jest Piotr Wróbel, puzonista, tubista, który jako dęciakomaniak, skrzyknął do tej brass-formacji swoich znakomitych kolegów. Blues o Skwarce, co tłuszczu nie chciała; Mocnada; Reguś; A gdyby tak może jednak potem – to tytuły niektórych oryginalnych kompozycji, bazujące na jazzowo-groovowym-funkowym stylu, pomieszanym z bogatą improwizacją wszystkich muzyków. Jest w brass-bandach jakaś siła – można było by dziś tak zacytować tę piosenkę. Świetna zabawa podczas koncertów zawsze towarzyszyła i towarzyszyć będzie zarówno publice, jak i wykonawcom.
Skład: Maurycy Idzikowski, Filip Mazur - trąbki, Michał Tomaszczyk, Tommi Dworakowski - puzony, Jacek Namysłowski - eufonium, Piotr Wróbel – suzafon, Wojtek Sobura – perkusja

Senhor Efebo / Diversao Soundsystem - miłośnik kultury afrykańskiej i latynoamerykańskiej. DJ i perkusista, maniak analogowego brzmienia i propagator szeroko pojętej muzyki tropikalnej. Współpracuje z takimi polskimi kolektywami, jakSoulservice, Break da Funk czy Uratujmy Afrobeat. Najnowszy projekt DJ-ski Efebo to Diversao Soundsystem, skupiający się wokół Funkowej Sceny Brazylijskiej.
Do posłuchania: link, link

* Wejście lista fb (kliknij "wezmę udział" na stronie wydarzenia - link poniżej) do 23.30 free
listę zamykamy w dniu imprezy o godzinie 21.00
Pozostali 10 zł

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: impreza
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱