Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

„Wspólnotowość tworzymy razem. Podaj dalej!“ – otwarte warsztaty linorytnicze

„Wspólnotowość tworzymy razem. Podaj dalej!“ – otwarte warsztaty linorytnicze
📅 Data: wtorek, 23 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Prowadzenie: Mateusz Kowalczyk
Przestrzeń wystawy, wstęp wolny, bez zapisów

Daty warsztatów:
18/01 (czwartek) – 19:00– 21:00
19/01 (piątek) – 17:00 - 19:00
21/01(niedziela) – 16:00 – 18:00
23/01 (wtorek) – 16:00 - 18:00
25/01 (czwartek) – 19:00 - 21:00
26/01 (piątek) – 17:00 - 19:00 (podsumowanie projektu)

Miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2

Ostatnie dni wystawy „Gotong Royong. Rzeczy, które robimy razem“ będą okazją do przyjrzenia się pojęciu wspólnotowości. Zapraszamy na spotkania-działanie przy wykorzystaniu techniki linorytu. Wraz z uczestniczkami i uczestnikami porozmawiamy o naszych praktykach i doświadczeniach w ruchach wolnościowych, w których byłyśmy/liśmy lub które nas interesują i inspirują. W tym kontekście wymienimy się naszymi spostrzeżeniami i obserwacjami dotyczącymi grup i działań, które cechuje wizualność i graficzność oraz zazwyczaj prosta, ale przy tym silna symbolika. Odniesiemy się również do przykładów akcji, które pokazały, na czym polega wspólnotowość – m.in Czarny Protest Kobiet, Protesty lipcowe, ASP mówi nie/ Konsorcjum Praktyk Postartystycznych, Pogotowie Graficzne, Obóz dla Puszczy. Nasze doświadczenia i zbiór materiałów - dostępny na miejscu, będą dla nas inspiracją do wspólnego wyrysowania i przygotowania pod linoryt własnych projektów.
Podczas warsztatu w teorii i praktyce dowiemy się więcej o samej technice linorytu: historii, narzędziach, działaniu prasy graficznej. To pozwoli nam na samodzielne wyrycie wzorów i wykorzystanie ich w formie stempli do ubrań, przy użyciu specjalnej farby.
Przed końcem wystawy zebrane matryce do linorytu będą odbite razem i stworzą graficzną interpretację pojęcia wspólnotowości.

Na warsztaty zaproszeni zostaną goście – praktykujący na polu sztuki i socjologii idee wolnościowe i wspólnotowościowe, co nada dodatkowy kontekst spotkaniom.

Cykl „Wspólnotowość tworzymy razem. Podaj dalej!“ to nawiązanie do warsztatów „Migracje ciał i słów“ prowadzonych w październiku przez dwa kolektywy: (Open Space) Julię Kosterieve i Jurija Kruchaka, oraz (Wakat) Maję Staśko, Anetę Kamińską i Michała Kasprzaka.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱