Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Akwarelowe domy czyli wystawa malarstwa Krzysztofa Ludwina

Akwarelowe domy czyli wystawa malarstwa Krzysztofa Ludwina
📅 Data: poniedziałek, 15 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📌 Miejsce: Warszawa - Ochota, Aleje Jerozolimskie 107 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Od 15 do 27 stycznia 2018 roku w Domu Aukcyjnym Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie można oglądać wystawę malarstwa Krzysztofa Ludwina, uznawanego za jednego z najwybitniejszych współczesnych akwarelistów. Wystawa jest otwarta dla wszystkich w godzinach 9:00-18:00, zaś jej kuratorem jest Anita Wolszczak-Karasiewicz, historyk sztuki, założycielka Art in House.
Krzysztof Ludwin to artysta urodzony w Krakowie i silnie z tym miastem związany, co w dużej mierze uwidacznia się w jego pracach. Artysta często nie tylko portretuje Kraków, ale także opisuje go z niezwykłą czułością. „Są miejsca magiczne. Ulica Floriańska z bramą dawniej obronną, a teraz będącą wejściem na „podniebną galerię” […]. I ulica Grodzka z mnogością kolorowych witryn sklepów. Kamienice, kamieniczki, ich fasady przytulone do siebie. Byt z przeszłości zastygły w formie i kolorze” – pisze Krzysztof Ludwin we wprowadzeniu do jednego ze swoich albumów.
Malarz kocha podróże, podczas których zbiera inspiracje do swoich prac. Właśnie w czasie plenerów we Włoszech, Portugalii, Francji, Brazylii powstały prezentowane na wystawie cykle prac. Cała jego twórczość przepełniona jest kolorem, detalami architektonicznymi (artysta z wykształcenia jest architektem) oraz mistrzowskim oddaniem światła. Szkicowość prac i mgiełka barw, otaczająca przedstawiane przez artystę momenty, podkreślają ich ulotność.
Oprócz architektury Krzysztof Ludwin ukończył również krakowską Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Form Przemysłowych. W 1995 roku wrócił na Politechnikę Krakowską, już nie jako student lecz wykładowca, by nauczać w Katedrze Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Następnie prowadził zajęcia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Form Przemysłowych, a po uzyskaniu doktoratu, kurs projektowania architektonicznego w Instytucie Projektowania Architektonicznego, w Zakładzie Architektury Przemysłowej Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej na stanowisku adiunkta. Współzałożył SAP, czyli Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich, którego obecnie jest wiceprezesem. Prace Krzysztofa Ludwina doceniane są na całym świecie. PRATIQUE DES ARTS zaliczyło go do grona 50. najlepszych współcześnie akwarelistów.

Zapraszamy na wystawę prac artysty od 15 do 27 stycznia 2018 roku w godzinach 9:00-18:00, w siedzibie Domu Aukcyjnym Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie.

Zapraszamy!
Dom Aukcyjny Art in House,
Aleje Jerozolimskie 107
02-011 Warszawa
Tel. 510 211 410

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Ochota lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱