Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Predyspozycje kobiet do zarządzania

Predyspozycje kobiet do zarządzania
📅 Data: piątek, 26 stycznia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Uniwersytet SWPS, ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Choć polski biznes jest mocno sfeminizowany, to jednak najwyższe kierownicze stanowiska w większości zajmują mężczyźni. Kobieta w roli menedżera nikogo nie dziwi, kobieta jako lider przedsiębiorstwa – już tak. Co biznes traci na nierównowadze płci? Czy występują jakiekolwiek obiektywne różnice w przywództwie kobiet i mężczyzn? O kobietach w roli liderek oraz kobiecym przywództwie opowie w styczniowej Strefie Zarządzania dr hab. Olaf Żylicz, prof. Uniwersytetu SWPS, trener i coach.

Wstęp wolny. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
link

Podczas cyklicznych, otwartych spotkań w ramach Strefy Zarządzania przedsiębiorcy, menedżerowie średniego i wyższego szczebla, psychologowie biznesu, innowatorzy i liderzy zmian dzielą się wiedzą, zawodowym doświadczeniem i dobrymi praktykami.

WYKŁAD

PREDYSPOZYCJE KOBIET DO ZARZĄDZANIA
Jeszcze ćwierć wieku temu trudno było znaleźć kobietę na kierowniczym stanowisku. Dziś w niektórych branżach panie wręcz dominują. Szybko pną się w górę, dochodzą do stanowisk menedżerskich i… w tym miejscu ścieżka ich kariery raptownie się urywa. O ile często są zatrudniane na stanowiskach dyrektorów finansowych, dyrektorów HR czy szefowych działów controllingu, o tyle rzadko pełnią funkcję prezesa zarządu czy dyrektora zarządzającego.

Dlaczego zawodowe szczyty są przed nimi zamknięte? Dlaczego sukces w biznesie ma głównie męskie oblicze? Wiele osób powtarza, że kobiety są zbyt emocjonalne, mało decyzyjne i przesadnie przywiązane do szczegółów. Brakuje im przebojowości i determinacji w dążeniu do wyznaczonych celów. Panuje też przekonanie, że kobiety preferują w zarządzaniu styl interpersonalny, a mężczyźni są zadaniowi. Czyżby?

Rzeczywistość bywa radykalnie odmienna, co pokazują badania, a bardziej partycypacyjny styl zarządzania typowy dla kobiet jest bliski wymaganiom czasów rewolucji technologicznej, której teraz doświadczamy. Czy nadchodzi czas kobiet-liderek? Dlaczego równowaga płci w biznesie się opłaca? Kobiecy styl zarządzania – to kolejny mit czy rzeczywiście istnieją różnice w przywództwie kobiet i mężczyzn?

PRELEGENT

dr Olaf Żylicz – psycholog biznesu, trener, coach. Prowadzi badania m.in. nad przywództwem, etyką w biznesie, edukacją menadżerów, czy efektywnością szkoleń i coachingu. Stworzył kilkanaście kwestionariuszy, w tym do badania kompetencji menadżerskich, motywacji pracy i poziomu stresu zawodowego. Autor ponad 40 prac naukowych oraz wielu publikacji specjalistycznych. Akredytowany trener, mentor i egzaminator Noble Manhattan Coaching na wszystkich kursach NMC. W latach 2010-2013 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Polskiej Fundacji Badań nad Zarządzaniem. W latach 2012-17 był najpierw zastępcą dyrektora ds. akademickich, a potem dyrektorem Szkoły Biznesu na Politechnice Warszawskiej. Uczył m.in. w Central European University (Budapeszt), International Institute of Business (Kijów), University of Connecticut (Storrs) oraz Goa Institute of Management (Goa).

Od ponad 25 lat pracuje jako psycholog, a przez ostatnie 15 latach jako coach w biznesie. Współpracował jako konsultant z People Partnering i SMG-KR Human Resources. Przez wiele lat realizował projekty (szkolenia, badania, coaching) z międzynarodową firmą doradczą Hay Group. Obecnie zajmuje się głównie coachingiem dla wyższej kadry menadżerskiej, który prowadzi zarówno po polsku, angielsku, jak i niemiecku. Pracował m.in. z członkami zarządu Volkswagen Bank Polska, Universal McCann, MEC, Arup oraz dyrektorami wielu firm, w tym Banku Handlowego, BASF, PZU, MAKRO, PwC, Paribas, Ghelamco, PKO BP SA.
Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zachowań organizacyjnych, etyki zawodowej i przywództwa.

Termin i miejsce:
26 stycznia 2018 r. (piątek), godz. 17.00 – 18.30
Uniwersytet SWPS w Warszawie, ul. Chodakowska 19/31, sala S303

Zapraszamy! :)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧