Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Reklama px px
reklama
Disney English

Teatroteka WFDiF: Gardenia

Teatroteka WFDiF: Gardenia

reklama
data Data: 18 kwietnia 2018, środa

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście
Opti Taxi
TEATROTEKA WFDiF
Miejsce: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Jazdów 1

- - - - -

24 stycznia 2018, g. 18.30
Magdalena Drab, "Dzielni chłopcy", reż. Szymon Waćkowski

Sztuka o środowisku polskich kibiców piłki nożnej napisana przez młodą legnicką aktorkę w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pełen ironii portret zbiorowy środowiska, niejednoznaczny i daleki od obiegowych ocen. Tekst powstały na podstawie rozmów przeprowadzonych przez autorkę z kibicami klubów piłkarskich, ukazuje motywacje i hierarchię wartości fanów futbolu.

W rozmowie po projekcji wezmą udział Magdalena Drab, Szymon Waćkowski i Dobromir Dymecki. Prowadzenie: Joanna Biernacka.

więcej: link

- - - - -

21 lutego 2018, g. 18.30
Rafał Wojasiński, "Wariat", reż. Jakub Cuman

Bohaterem tej groteskowej opowieści jest pisarz, który w imię wolności artystycznej odmawia uczestniczenia w otaczających go układach i uznany zostaje za wariata. Sam przyjmuje bez sprzeciwu tę rolę, postanawia być psem i trafia na leczenie psychiatryczne. Będąc w szpitalu staje się niepojętym dla lekarzy przypadkiem chorego na własne życzenie. Przyjęta rola sprawia, że twórczość pisarza odnosi nadspodziewany sukces. Rzecz o niezrozumieniu, wyobcowaniu i samotności artysty.

więcej: link

- - - - -

21 marca 2018, g. 18.30
Inga Iwasiów, "Dziecko", reż. Barbara Białowąs

Debiut dramaturgiczny szczecińskiej pisarki mającej na swoim koncie m.in. nominację do nagrody Nike. Bohaterem tej oryginalnej sztuki jest młode małżeństwo. Marta i Marek, nie mogąc zostać rodzicami biologicznymi, rozpoczynają procedurę adopcyjną. Nie jest to tekst publicystyczno – interwencyjny, a przede wszystkim sztuka o uczuciach dwojga kochających się ludzi, których przerasta sytuacja, w jakiej się znaleźli. To dramat o miłości wystawionej na ciężką próbę.

więcej: link

- - - - -

18 kwietnia 2018, g. 18.30
Elżbieta Chowaniec, "Gardenia", reż.Wojciech Urbański

Portret czterech kobiet z jednej z krakowskich rodzin. Historia matki, córki, wnuczki i prawnuczki, które oprócz więzów krwi łączy coś jeszcze – alkoholowy nałóg. Temat przekazywanych w sztafecie pokoleń uzależnień posłużył autorce do stworzenia obrazu społeczeństwa od lat trzydziestych do dnia dzisiejszego. To sztuka nie tylko o społecznej pladze alkoholizmu, ale także – okrutne w swym realizmie – rozliczenie z romantyczną wizją kobiety jako bogini ogniska domowego i strażniczki narodowych wartości.

więcej: link

- - - - -

23 maja 2018, g. 18.30
Robert Urbański, "Porwać się na życie", reż. Michał Szcześniak

Liryczna komedia utrzymana w konwencji czeskiego humoru, historia wielkiej miłości. Pięćdziesięcioletni bohater, życiowy nieudacznik i pechowiec, postanawia raz w życiu zdobyć się na odwagę i dokonać heroicznego czynu. Porywa koleżankę z pracy, aby uwolnić ją od prymitywnego męża i rozpocząć z nią nowe życie. Kiedy wywozi ją do pustego domu swojej ciotki, uświadamia sobie, czego w istocie dokonał. Porwana koleżanka dodaje mu otuchy i utrzymuje w przeświadczeniu, że jego czyn był słuszny i głęboko ludzki. Nie zmienia to jednak faktu, że obojgu przyjdzie zmierzyć się ze ścigającym ich mężem kobiety.

więcej: link
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)