Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dzikie róże | Seans z bohaterką

Dzikie róże | Seans z bohaterką
📅 Data: środa, 14 lutego 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, ul. Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na nasz najnowszy cykl poświęcony intrygującym polskim bohaterkom filmowym. Pierwszy pokaz otworzą „Dzikie róże” – najśmielsze we współczesnym kinie zaproszenie do namysłu nad macierzyństwem.

"Dzikie róże", reż. Anna Jadowska, 2017, 90 minut
Najnowszy film Anny Jadowskiej, ukoronowanie jej dotychczasowego dorobku, zwany polską Niemiłością. Okrutne i kontemplacyjne kino rozegrane w pejzażu polskiej prowincji, pośród kobiet i dzieci osamotnionych przez emigrację zarobkową mężczyzn. Poszukiwanie zaginionego dziecka rozegrane jest tu w kilku wymiarach: instytucji szpitala, rodziny i wiejskiej społeczności, tajemnicy sakramentu i ciemności lasu, w drodze z wózkiem pod górę. Efekt twórczej współpracy reżyserki z Martą Nieradkiewicz (główna rola), Magdą Szyłak (zdjęcia) i Anną Mass (montaż).

Spotkanie
Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Anną Jadowską. O bohaterkach jej autorskich filmów i współpracy z innymi twórczyniami filmowymi porozmawia z nią kuratorka cyklu, dr hab. Monika Talarczyk-Gubała z łódzkiej Szkoły Filmowej.

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.
Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧