Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Forum Dyskusyjne: Miny i gęby, czyli rozmowa o Polakach

Forum Dyskusyjne: Miny i gęby, czyli rozmowa o Polakach
📅 Data: sobota, 10 lutego 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Teatr Polski w Warszawie, ul. Kazimierza Karasia 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


FORUM DYSKUSYJNE towarzyszące premierze spektaklu „Miny polskie” Tadeusza Nyczka i Mikołaja Grabowskiego w reżyserii Mikołaja Grabowskiego

Miny i gęby, czyli rozmowa o Polakach

Udział wezmą:

Jerzy Bralczyk – językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego, członek Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Komitetu Językoznawstwa PAN, Rady Etyki i Ładu Informacyjnego przy Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i Collegium Invisibile. Prowadzący programy „Mówi się” i „Na słówko” oraz audycję „Słowo o słowie”. Autor wielu publikacji, m.in.: „Język na sprzedaż”, „Mój język prywatny”, „W drogę” i „1000 słów”. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Tadeusz Nyczek – krytyk literacki, teatralny i plastyczny. Publikował m.in. w „Twórczości”, „Życiu Literackim”, „Arce” i „Przekroju”. Współzałożyciel wydawnictwa ABC oraz galerii sztuki Inny Świat. Wykładowca na Wydziale Reżyserii krakowskiej PWST, kierownik literacki i doradca programowy w Teatrze Ateneum w Warszawie. Opublikował m.in.: „Pełnym głosem. Teatr studencki w Polsce 1970–75”, „Emigranci”, „Plus nieskończoność. Trzy tercety krytyczne na poezję, teatr i malarstwo” oraz „Tyle naraz świata. 27 x Szymborska”.

Kazimierz Michał Ujazdowski – doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Łódzkiego. W pracy publicznej zajmuje się polityką kulturalną, zagraniczną i zagadnieniami konstytucyjnymi. Od 2014 r. poseł do Parlamentu Europejskiego, członek Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Autor uchwały programowej PiS wspierającej akcesję Polski do Unii Europejskiej. W latach 2004-2005 wicemarszałek Sejmu RP. Dwukrotnie minister kultury i dziedzictwa narodowego. W pracy naukowej i publicystycznej zajmuje się myślą konserwatywną i zagadnieniami ustrojowymi.

Prowadzenie:
Janusz Majcherek – krytyk, eseista, redaktor, nauczyciel akademicki i dramaturg. Publikował m.in. w „Teatrze”, „Dialogu”, „Twórczości”, „Res Publice”, „Scenie”, „Zeszytach Literackich”, „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”; jest stałym felietonistą portalu „teatralny.pl”. Wydał książki: „Niedoskładanka. Teksty o teatrze” i „Kryptonim >Dziady<. Teatr Narodowy w sezonie 1967/1968” (współautor: Tomasz Mościcki). Od 2017 r. Zastępca Dyrektora Naczelnego – Dyrektor Artystyczny Teatru Polskiego im. A. Szyfmana w Warszawie.

10 lutego 2018, godz. 17.00
Foyer Sceny Kameralnej im. Sławomira Mrożka
(wejście od ul. Sewerynów)

WSTĘP WOLNY

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧