Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Domowa eko-drogeria. Bezpłatne warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków

Domowa eko-drogeria. Bezpłatne warsztaty tworzenia ekologicznych kosmetyków
📅 Data: sobota, 10 marca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Galeria Łomianki (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Powoli żegnamy zimę. Już za moment wiosenne promienie słońca ujawnią wszelkie ślady, jakie na naszej skórze pozostawiło mroźne, zanieczyszczone powietrze. Jak temu zapobiec? Odpowiedź tkwi w naturze! Podczas warsztatów w Galerii Łomianki w sobotę 10 marca poznasz tajniki produkcji eko-kosmetyków z produktów, które… znajdziesz we własnej kuchni.

Etykiety sklepowych kosmetyków pełne są tajemniczych skrótów i nazw substancji, które niekiedy trudno rozszyfrować. A gdyby tak stworzyć preparat, którego etykietę wypiszesz własnoręcznie, mając pewność, że zawiera on wyłącznie naturalne i bezpieczne składniki? Podczas warsztatów w Galerii Łomianki każdy z uczestników stworzy eko-kosmetyki, których wysoka skuteczność oparta jest o ogólnodostępne i… jadalne produkty.

Skład każdego kosmetyku jest maksymalnie uproszczony – wykorzystane zostaną produkty naturalne – takie, które można zjeść: miód, oliwa z oliwek, cukier. W domowej eko-drogerii nie znajdziemy konserwantów, SLS, SLES, parabenów i innych substancji pieniących. Dobór składników do danego kosmetyku będzie oparty na wiedzy naszych mam i babć – to receptury, które królowały w przedwojennych poradnikach pani domu.

Podczas zajęć każdy z uczestników będzie mógł stworzyć zestaw trzech kosmetyków, składający się z:
• Antycellulitowego peelingu do ciała na bazie oliwy z oliwek, cukru i kawy;
• Oczyszczającej maseczki do twarzy na bazie miodu, oleju arganowego i węgla aktywnego;
• Soli do kąpieli na bazie różowej soli himalajskiej (80 rożnych minerałów!) i suszonych płatków róży.
Każdy kosmetyk trafi do szklanego słoiczka (500 ml), na którym znajdzie się naklejka informująca o składzie, zastosowaniu i dacie przydatności. Przygotowane kosmetyki zostaną ozdobnie zapakowane, dzięki czemu idealnie sprawdzą się jako elegancki eko-prezent dla bliskiej osoby.

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu comiesięcznych warsztatów „Zielono mi” w Galerii Łomianki, podczas których powstają pomysłowe, a przede wszystkim ekologiczne rozwiązania dla domu i urody.
Warsztaty odbędą się 10 marca (sobota) w godzinach 11.00-17.00. Udział w warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów. Ilość słoiczków ograniczona.

Galeria Łomianki znajduje się tuż przy Kampinoskim Parku Narodowym. Można tu znaleźć kilkadziesiąt modowych butików popularnych, cenionych marek, punkty usługowe i hipermarket Auchan. To nie tylko doskonałe miejsce na kameralne zakupy blisko natury, ale także przestrzeń do odpoczynku, pracy i bezpiecznej rodzinnej zabawy. Galeria Łomianki tętni lokalnym życiem, zapewniając wszystkim odwiedzającym niezliczone atrakcje – wydarzenia rozrywkowe, kulturalne, kulinarne, hobbystyczne czy edukacyjne.

Galeria Łomianki mieści się przy ul. Brukowej 25 w podwarszawskich Łomiankach i jest czynna od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 21:00, natomiast w niedziele od 9:30 do 20.00.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę