Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztat aikido - japońskiej sztuki walki

Warsztat aikido - japońskiej sztuki walki
📅 Data: niedziela, 18 marca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Staromiejski Dom Kultury, Rynek Starego Miasta 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Staromiejski Dom Kultury i Fundacja Chibi Waru zapraszają na w niedzielę 18 marca o g. 14.00 do Piwnicy Largactil Staromiejskiego Domu Kultury na warsztat japońskiej sztuki walki – aikido.

Aikido to japońska sztuka walki podobna do judo. Nazwa aikido pochodzi od trzech japońskich pojęć: AI – harmonia, zgoda, jedność; KI - siła wewnętrzna, energia życia, bioenergia, duch życia; DO - droga, metoda, sposób. Razem Ai-Ki-Do (AiKiDou) to droga do zharmonizowania siły wewnętrznej, metoda w której zgadzamy się z naturalnym biegiem energii życia, Ki.

W Polsce jest wiele programów sztuk walki Budo dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Judo, Karate również są bardzo popularnymi sportami na świecie. Dla Japończyków Budo jest nie tylko ćwiczeniem. Budo oparte jest na Bushido (duchach samurajów) i łączy ćwiczenia ciała oraz umysłu, dzięki którym praktykujący rozwijają formę fizyczną i spokój umysłu.
Podczas warsztatu prowadzący wyjaśni główne założenia Budo a przez to też Aikido co pozwoli uczestnikom na rozwinięcie zainteresowania japońskimi sportami walki a w szczególności Bushido, które jest silnie zakorzenione w japońskiej historii.

Podczas spotkania odbędzie się prezentacja dotycząca aikido i mini ćwiczenie praktyczne.

Prowadzący: Fujio Nakamura – pochodzi z Japonii, posiada 6 stopień dan w aikido i jest pasjonatem tej właśnie sztuki walki. Najlepszy w Polsce nauczyciel aikido.

WSTĘP WOLNY

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱