Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama
reklama

Żeby nie było zgorszenia. Temat tabu

Żeby nie było zgorszenia. Temat tabu

reklama
📅 Data: środa, 21 marca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krytyka Polityczna, Foksal 16, p.II (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Żeby nie było zgorszenia. Temat tabu.
Rozmowę z autorami książki "Żeby nie było zgorszenia. Ofiary mają glos" psycholożką Małgorzatą Szewczyk-Nowak i prawnikiem Arturem Nowakiem oraz z Joanną Scheuring-Wielgus i Marcinem Wójcikiem poprowadzi Agata Diduszko-Zyglewska.

Nowakowie w swojej książce z reporterską dociekliwością badają temat molestowania. Rozmawiają z ofiarami, z osobami, które na co dzień zajmują się problemem pedofilii w Kościele katolickim. Pokazują, w jaki sposób Kościół w Polsce ochrania księży pedofilów. Pokazują jak tabuizowanie tego tematu przez lata służyło sprawcom. Czas przerwać milczenie - również dla dobra Kościoła, ale przede wszystkim - dla dobra dzieci. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, co o kościelnej pedofilii mówi się i myśli w różnych środowiskach i jak skutecznie zdjąć tabu z tego tematu. Dlaczego rodzice, nauczyciee i państwo odwracają wzrok od krzywdy dzieci i co zrobić, żeby to się zmieniło.

Patronaty nad ksiązką: Fundacja Nie Lękajcie Się, Fundacja im. Kazimierza Łyszczyńskiego, Przegląd Ateistyczny, Radio TOK.FM.
Więcej o książce: link

O gościach spotkania:
Artur Nowak - adwokat, wcześniej orzekał w sądzie. Specjalizuje się w sprawach karnych, wielokrotnie w swojej praktyce reprezentował pokrzywdzonych i sprawców w postępowaniach dotyczących czynów pedofilskich.
Małgorzata Szewczyk-Nowak - psycholożka, psychoterapeutka i pedagożka. Ukończyła psychologię kliniczną i pedagogikę resocjalizacyjną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swoją wiedzę pogłębiała w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS. Posiada uprawnienia pedagogiczne. Na co dzień prowadzi gabinet terapeutyczny.
Joanna Scheuring-Wielgus - polityczka (Nowoczesna), aktywistka, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Mowie Nienawiści i Ochrony Praw Człowieka
Marcin Wójcik - dziennikarz, autor głośnego bestsellera "Celibat", po wydaniu którego w kręgu papieża Franciszka ożyły głosy poddające w wątpliwość zasadność utrzymywania bezżeństwa księży. W swoim dorobku Wójcik ma jeszcze jedną książkę "W rodzinie Ojca mego", w której odsłonił nieoświetlone dotąd zakamarki toruńskiej rozgłośni.
Agata Diduszko-Zyglewska (Krytyka Polityczna) - dziennikarka, publicystka, aktywistka; pisze o relacjach państwo-kościół, kulturze, prawach kobiet.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama

Sprawdź też inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Postaw nam kawę