Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Marszałkowska - najsłynniejsza ulica Warszawy

Marszałkowska - najsłynniejsza ulica Warszawy
📅 Data: niedziela, 15 kwietnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Ul. Marszałkowska 140 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Ulica Marszałkowska - najsłynniejsza ulica Warszawy, znajdująca się w ścisłym centrum Warszawy. To właśnie z ulicą Marszałkowską kojarzymy najbardzej Warszawę, z jej korkami, wiecznie śpieszącymi się ludźmi, domami handlowymi, Pałacem Kultury, licznymi kawiarniami i pubami czynnymi do późnych godzin nocnych a nawet i dłużej. Tak widzimy Marszałkowską dziś.
A jak wyglądała ulica Marszałkowska dawniej? Kiedy stała się centrum stolicy? Dlaczego właśnie skrzyżowanie Al. Jerozolimskich i Marszałkowskiej jest uznawane za centrum miasta (a nie np. pl. Bankowy - siedziba władz miasta, ani Stare Miasto ani pl. Teatralny - jak to było dawniej).
Oprócz samej Marszałkowskiej, pokażę Państwu co kryje się w mniejszych uliczkach centrum Warszawy - Filharmonia Nadorowa, Kino Atlantic, pasaż Wiecheckiego - Wiecha

O czym opowiem:
- O powstaniu i początkach ulicy Marszałkowskiej ( jurydyka Bielino)
- wspomnę o budynku PASTy i ul. Zielnej
- O tzw ścianie wschodniej, czyli ciągu domów towarowych i handlowych przy Marszałkowskiej (DT Sezam, DT Junior, Wars, Sawa), pasażu Wiecheckiego - Wiecha
- Pałacu Kultury i Nauki
- O kultowym barze Zodiak
- O Rotundzie
- Znaczeniu ulicy Marszałkowskiej

Wielu przewodników opowiada o historii wybranych przez siebie ulic Warszawy (i dobrze, histroię warto i trzeba poznawać). Ja chcę jednak opowiedzieć Pańswtu o współczesnej Warszawie również. O ile na Krakowskim widywałam setki wycieczek, o tyle na Marszałkowskiej raczej nie widuję spacerowiczów. Prędzej prędko przemieszczających się przechodniów. Spacerując po Krakowskim zastanawiamy się "O jaki piękny pałac..Prezydencki" ;) albo "O..jaki piękny kościół Wizytek/św. Krzyża/św. Anny". A nikt raczej nie zachwyca się obiektami wzdłuż Marszałkowskiej. Nie kojarzy nam się z pięknem Warszawy. A ja chcę pokazać Pańswtu i opowiedzieć właśnie o Marszałkowskiej. Można opowiadać na niej o wielu miejscach/obiektach. Jest przecież i druga część ulicy (od Alei Jerozolimskich do placu Unii Lubelskiej, gdzie też jest wiele do opowiedzienia - a to innym razem). Tym czasem zapraszam Państwa na zgłębianie tajemnic Marszałkowskiej.

DATA SPACERU: 15 kwietnia 2018
ZBIÓRKA: Marszałkowska/Królewska - przy restauracji Manekin godz. 12.00
ZAKOŃCZENIE SPACERU: okolice Rotundy/Zodiaku godz. 14.30-15.00

WSTĘP WOLNY

NAPIWKI MILE WIDZIANE ;)

ZAPRASZAM, ANNA ART WARSZAWI-ANKA WARSZAWSKA PRZEWODNICZKA

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️