Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Suma wszystkich strachów, czyli dlaczego boimy się genetycznie modyfikowanej żywności i szczepionek (GMO)?

Suma wszystkich strachów, czyli dlaczego boimy się genetycznie modyfikowanej żywności i szczepionek (GMO)?
📅 Data: środa, 25 kwietnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Chodakowska 19/31, PSYCHE księgarnio - kawiarnia (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jakie mechanizmy psychologiczne sprawiły, że mimo doniesień naukowych miliony ludzi tak chętnie i łatwo uwierzyły w mity o GMO, glutenie i szczepieniach, pochodzące jakby z podręczników czarnego PRu?

Żyjemy w dobie dezinformacji, w której wszechobecnie już brylują antynaukowe ruchy forsujące „teorie” spiskowe. W następstwie podsycania lęków oraz żerowania na wartościach i pragnieniach swoje fatalne żniwo zbiera kampania pseudonauki i pseudobadań. W gąszczu wątpliwej jakości informacji, braku rzetelności, myślenia spiskowego zamiast krytycznego i nierozpoznawania błędów poznawczych oraz dużej ilości pozostałych czynników społecznych kluczowa jest nauka postawy sceptycznej i weryfikacji. W tym pomoże nam Marcin Rotkiewicz – autor ważnej książki „W królestwie Monszatana. GMO, gluten i szczepionki”.

Sylwetka prelegenta:
Marcin Rotkiewicz jest cenionym i wielokrotnie nagradzanym dziennikarzem naukowym (m.in. trzykrotne wyróżnienie w konkursie Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych za najlepszy artykuł popularnonaukowy oraz dwukrotna nominacja do Nagrody Grand Press w kategoriach dziennikarstwo specjalistyczne oraz publicystyka). Od roku 2001 pisze dla tygodnika „Polityka”, zaś wcześniej związany był m.in. z „Rzeczpospolitą”, „Gazetą Wyborczą”, PAP czy „Newsweekiem”. Jest stypendystą Knight Science Journalism Program w Massachussets Institute of Technology oraz absolwentem studiów z dziennikarstwa i filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się popularyzacją nauki (przede wszystkim w obszarze biotechnologii, neuronauki oraz ewolucji człowieka), a także jest autorem wywiadu – rzeki z profesorem Jerzym Vetulanim, o tytule „Mózg i błazen”.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę