Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Współczesne niewolnictwo, praca przymusowa – debata

Współczesne niewolnictwo, praca przymusowa – debata
📅 Data: niedziela, 13 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul. Pańska 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Atlas Planetarnej Przemocy | Biennale Warszawa

DEBATA

WSPÓŁCZESNE NIEWOLNICTWO, PRACA PRZYMUSOWA CZY NADUŻYCIA, KTÓRE SIĘ ZDARZAJĄ? CZYLI O TYM, JAK SĄ TRAKTOWANI PRACOWNICY-CUDZOZIEMCY

PROWADZENIE: WITOLD KLAUS (STOWARZYSZENIE INTERWENCJI PRAWNEJ; OŚRODEK BADAŃ NAD MIGRACJAMI UW)

GOŚCIE DEBATY: IRENA DAWID-OLCZYK (FUNDACJA LA STRADA); MYROSLAVA KERYK (FUNDACJA NASZ WYBÓR); PAWEŁ KACZMARCZYK (OŚRODEK BADAŃ NAD MIGRACJAMI UW)

Termin: 13/05/2018, NIEDZIELA, 19:00
Miejsce: Muzeum Sztuki Nowoczesnej (ul. Pańska 3)
Zasady uczestnictwa: udział darmowy
Organizator: Biennale Warszawa i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
Współorganizatorzy: Ośrodek Badań nad Migracjami, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej, Fundacja La Strada

Ludzie od zawsze zmieniali miejsca swojego zamieszkania w poszukiwaniu lepszego życia. Rozwój komunikacji sprawił, że przemieszczanie się jest coraz łatwiejsze. Ale migracje mają także swoją czarną stronę. Migranci stoją na słabszej pozycji i nierzadko są wykorzystywani przez pracodawców. Skala tych nadużyć jest różna – od oszustw po zniewolenie. Dzieją się one jednak nieustannie. Mogą mieć miejsce nawet teraz i to bardzo blisko – na zapleczu w Twoim sklepie osiedlowym czy ulubionej restauracji albo w bloku obok. Będziemy rozmawiali, czy tak być musi, jak identyfikować wykorzystywanie cudzoziemców oraz jak im pomagać.

Witold Klaus
Doktor habilitowany nauk prawnych, kryminolog i badacz migracji; adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz w Ośrodku Badań nad Migracjami Uniwersytetu Warszawskiego, Prezes Stowarzyszenia Interwencji Prawnej, stypendysta Max Planck Society for the Advancement of Science oraz rządu USA, absolwent Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Podyplomowego Studium Ewaluacji Programów Społecznych prowadzonego przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, laureat Społecznego Nobla 2008 dla innowatora społecznego (nagroda przyznawana przez Fundację Ashoka – Innovators for the Public), laureat II Nagrody w XLIV Ogólnopolskim Konkursie „Państwa i Prawa” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych, autor wielu prac z zakresu kryminologii, praw człowieka, migracji i uchodźstwa.

Irena Dawid-Olczyk
Współzałożycielka pierwszego europejskiego networku przeciwdziałającego handlowi ludźmi „La Strada International”, następnie założycielka i członkini Zarządu Fundacji Fundacji Przeciwko Handlowi Kobietami La Strada. Z wykształcenia kulturoznawca filmolog. Ukończyła Helsińską Szkołę Praw Człowieka. Od ponad 15 lat pomaga ofiarom handlu ludźmi, którymi stają się głównie kobiety, wykorzystywane później seksualnie. Jest także członkiem Rady ds. Pokrzywdzonych przy Ministrze Sprawiedliwości. Od 1999 roku prowadzi interaktywne szkolenia dla policjantów, prokuratorów, sędziów i pracowników socjalnych wg autorskich programów.

Myroslawa Keryk
Historyczka, socjolożka, specjalistka ds. migracji i społeczności ukraińskiej w Polsce. Wykłada na Uczelni Łazarskiego. Prezeska Fundacji Nasz Wybór oraz Redaktorka Naczelna miesięcznika „Nasz Wybir”. W swojej pracy łączy działania ukierunkowane na integrację społeczności ukraińskiej w Polsce z realizacją licznych projektów naukowo-badawczych w obszarze migracji.

Paweł Kaczmarczyk
Adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych UW (Zakład Demografii) i od 2016 r. dyrektor Ośrodka Badań nad Migracjami UW. Współpracownik gremiów zajmujących się problematyką mobilności oraz migracji: Komitetu Badań nad Migracjami Polskiej Akademii Nauk oraz Zespołu Doradców Marszałka Senatu RP ds. Poakcesyjnych Migracji Zarobkowych Polaków. Od 2008 do 2011 roku członek Zespołu Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów. Uczestniczył m.in. w pracach grupy roboczej odpowiedzialnej za przygotowanie strategii migracyjnej Polski oraz grupy roboczej ds. migracji powrotnych Polaków.

Debata organizowana jest w ramach projektu "Atlas Planetarnej Przemocy" realizowanego przez Biennale Warszawa w terminie 9.04–26.05.2018, będącego częścią publicznego programu "Departament Obecności" Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Debata towarzyszy premierze spektaklu "Modern Slavery" w reżyserii Bartka Frąckowiaka

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧