Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wernisaż wystawy Agi Pacewicz "Gra w klasy"

Wernisaż wystawy Agi Pacewicz "Gra w klasy"
📅 Data: czwartek, 17 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Północ, Stalowa 52 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystawa „Gra w klasy” to seria fotografii kolekcjonerskich. Głównie czarno-białych. Autorka unika koloru. Najczęściej posługuje się obrazem monochromatycznym, skupiając uwagę na przekazie płynącym ze zdjęcia. Deprecjonuje barwy, jako czynnik odwracający uwagę od tematu zdjęć. Na użycie koloru decyduje się jedynie w sytuacji, w której stanowi on znaczący walor obrazu.
Fotografie przedstawione na tej wystawie powstały przy wykorzystaniu matrycy cyfrowej, zachowując jednak zamiłowanie do tradycyjnych technik fotograficznych takich jak długi czas naświetlania czy wielokrotna ekspozycja.
Powstały inspirowane m.in. słowami legendarnego, amerykańskiego fotografa Neila Leifera „czasem najtrudniej jest zrobić najprostsze zdjęcia”.

Aga Pacewicz, artystka urodzona w Warszawie. Jej nazwisko można kojarzyć z fotografią artystyczną i portretową. Tematem zdjęć często nawiązuje do rodzinnego miasta. W kadrze próbuje zatrzymać czas i emocje. Szukając niezwykłych rzeczy w zwykłych miejscach. Jej prace niejednokrotnie przesiąknięte są symboliką.
"Fotografia to coś więcej, niż zdjęcia zrobione przez dobry aparat. To pokora wobec otaczającego świata. Rozmowy z ludźmi. Inne postrzeganie codziennego życia. Przełamywanie własnych barier i lęków. Nauka pewności siebie" - jak mówi autorka.
Wiedzę fotograficzną zdobywała od fotografów, pracujących dla najbardziej liczących się agencji fotograficznych w kraju. Obecnie studiuje na Wydziale Grafiki na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na swoim koncie ma wiele nagród, które zdobyła biorąc udział w konkursach fotograficznych. Jej zdjęcia publikowane były w magazynach papierowych oraz serwisach online. Jej fotografie znajdują się w kolekcjach w kraju i na świecie m.in. w Wielkiej Brytanii i Kanadzie.

Strona artystki: link

Wstęp: wolny
Wernisaż wystawy 17 maja (czwartek) 2018
Start: 19:00
Wystawa potrwa do: 05.06.2018
Miejsce: Żywa Galeria Artbistro Stalowa 52
Adres: Stalowa 52, Warszawa
Kurator wystawy: Anna Madejska

Organizatorzy:
Żywa Galeria, link
Galeria Uległa, link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Północ lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę