Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Reklama px px
reklama
Disney English

Dziewczyński DKF | Solidarność według kobiet

Dziewczyński DKF | Solidarność według kobiet

reklama
data Data: 07 czerwca 2018, czwartek

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Targówek, Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze po II wojnie światowej częściowo wolne wybory. Stało się to dzięki zaangażowaniu członków i członkiń - kobiety stanowiły połowę związkowców - Solidarności. Mimo to przy Okrągłym Stole siedziała tylko jedna! Dlaczego?

Podczas Dziewczyński DKF obejrzymy "Solidarność według kobiet" - pełnometrażowy film dokumentalny opowiadający historię kilkunastu odważnych Polek, których mądrość, determinacja i zaangażowanie w opozycję lat 80 wpłynęły na zmianę realiów politycznych w Polsce. Tym, co spaja dwie płaszczyzny filmu – historyczną i współczesną, jest postać współreżyserki i narratorki - Marty Dzido, urodzonej w 1981 roku symbolicznej córki Solidarności. Po filmie odbędzie się dyskusja z reżyserką Martą Dzido i reżyserem Piotrem Śliwowskim.

Dokument obejrzeli uczestnicy festiwali i zagranicznych projekcji: w Moskwie, Petersburgu, Skopje, Manaus, Hamburgu, Limerick, Dreźnie, Wiedniu, Kijowie; w Nowym Yorku, gdzie podczas 11 Festiwalu Polskich Filmów „Solidarity according to Women” uhonorowano The Krzysztof Kieslowski „Beyond Borders” Award, w plebiscycie widzów Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych WatchDocs doceniono nagrodą publiczności i w Gdyni, gdzie decyzją jury Festiwalu „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” „Solidarność według kobiet” wyróżniono w kategorii „Złoty Opornik”. Twórcy byli nominowani przez radiową „Trójkę” do tytułu „Kulturysta Roku 2014”, otrzymali Specjalną Nagrodę Dyrektor Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

7 czerwca 2018 / Dom Kultury Świt / wstęp wolny
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)