Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Reklama px px
reklama
Disney English

Noc Muzeów 2018 w Łazienkach Królewskich

Noc Muzeów 2018 w Łazienkach Królewskich

reklama
data Data: 19 maja 2018, sobota

godzina Godzina rozpoczęcia: 17:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Łazienki Królewskie (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Koncert Pianohooligan, jednego z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia, a także premierowy pokaz Muzeum Utracone 2018 "Królewski Sen" z muzyką na żywo to główne atrakcje tegorocznej Nocy Muzeów w Łazienkach Królewskich

***
👉Joga na trawie
🦉 Wstęp do tegorocznej edycji Nocy Muzeów odbędzie się na łonie natury. Korzystając z wiosennej aury i bliskości przyrody zapraszamy do naszych ogrodów na wyjątkową praktykę jogi.
Sesje odbędą się w trzech turach: Zapraszamy na 17.00, 18.00 lub 19:00. Można dołączyć w dowolnym momencie
Lokalizacja 👉 link

🦉 Noc Muzeów rozpocznie się w Łazienkach Królewskich o godz. 19.00 i potrwa do godz. 2.00 w nocy (ostatnie wejście do obiektów ok. godz. 1.30). W tym czasie dla naszych gości otwarte zostaną Pałac na Wyspie, Podchorążówka, Stara Kordegarda oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.

🦉 Dzieła utracone w Pałacu na Wyspie
Zwiedzanie Pałacu na Wyspie obywać się będzie pod znakiem utraconych, a następnie odzyskanych dzieł z kolekcji króla Stanisława Augusta. Uczestnicy Nocy Muzeów zobaczą marmurowe popiersie antycznej bogini Diany autorstwa Françoisa Houdona, obraz "Praczka" Gabriela Metsu oraz rekonstrukcję malowideł Marcello Bacciarellego, zniszczonych w Sali Salomona podczas II wojny światowej

🦉 Pokaz filmowy w Amfiteatrze
Oglądanie dzieł w Pałacu na Wyspie dopełni pokaz filmu Muzeum Utracone 2018 "Królewski Sen", który przedstawia losy dzieł z kolekcji króla Stanisława Augusta oraz historię jego letniej rezydencji. Seans rozpocznie się o godz. 21.00 w Amfiteatrze (powtórki do godz. 1.00). Projekcję wzbogaci muzyka na żywo w wykonaniu multiinstrumentalisty.
Wystawy, rodzinna strefa edukacji

🦉 Noc Muzeów będzie również okazją do zwiedzenia nowo otwartej wystawy "ONNA - piękno, siła, ekstaza. Kobieta w sztuce epoki Edo". Ekspozycja w Podchorążówce obejmuje blisko sto drzeworytów, których główną bohaterką jest kobieta (jap. onna), sportretowana przez najświetniejszych japońskich mistrzów z okresu Edo (1603-1868)

🦉 Wystawie drzeworytów towarzyszy rodzinna strefa edukacji w Starej Kordegardzie "O-powiadaj! Japonia w pięciu opowieściach", gdzie dzieci w wieku 1-12 lat oraz ich opiekunowie spotkają się z baśniami i legendami Kraju Kwitnącej Wiśni oraz przeżyją moc przygód

🦉 Podczas Nocy Muzeów w Pałacu na Wyspie prezentowane też będzie trackie złoto ze zbiorów Narodowego Muzeum Historycznego w Sofii. Nasi goście zobaczą pochodzące z połowy IV w. p.n.e. insygnia władcy jednego z trackich plemion - wspaniały złoty wieniec, złote rozety i złoty pierścień z pieczęcią - odkryte podczas badania starożytnego kurhanu w północnej Bułgarii

🦉 Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa udostępni zwiedzającym swoje stałe ekspozycje, takie jak: powozownia, polski salon myśliwski z XIX-XX w., zwierzęta leśne, ptaki oraz trofea egzotyczne.
Koncert Piotra Orzechowskiego

🦉 Ostatnią atrakcją będzie koncert Pianohooligan, jednego z najbardziej utytułowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia, laureata wielu nagród, w tym najważniejszej - I Nagrody na Montreux Jazz Solo Piano Competition (2011), którą zdobył jako pierwszy Polak w historii tego legendarnego szwajcarskiego festiwalu. Znakomity pianista i kompozytor wykona utwory ze swojego solowego albumu "24 Preludes & Improvisations", nawiązującego formą do 24 preludiów i fug Jana Sebastiana Bacha.

Koncert z okazji Nocy Muzeów rozpocznie się o godz. 22.30 pod Pomnikiem Chopina na specjalnie wybudowanej scenie na wodzie. Występ Piotra Orzechowskiego 'Pianoohooligana' poprzedzi krótki recital Julii Łozowskiej. Utalentowana pianistka młodego pokolenia zagra utwory Fryderyka Chopina: Nokturn H-dur op. 9 nr 3, Etiuda h-moll op. 25 nr 10, Polonez fis-moll op. 44.

Koncert pod Pomnikiem Chopina uświetnią artystyczne iluminacje, nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

🦉 Pamiątkowe żetony
Podczas Nocy Muzeów nasi goście otrzymają ponadto pamiątkowe żetony, które wybiją mincerze ustawione przed Pałacem na Wyspie oraz Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)