Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Reklama px px
reklama
Disney English

Joan Didion i Artur Domosławski | Filmy o pisaniu

Joan Didion i Artur Domosławski | Filmy o pisaniu

reklama
data Data: 22 maja 2018, wtorek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Narodowy Instytut Audiowizualny, Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zobacz kameralny dokument, w którym Joan Didion – ikona amerykańskiego reportażu – opowiada o swojej karierze i osobistych przejściach. O Joan Didion i tym, jak literatura faktu potrafi oświetlać najciemniejsze zakamarki współczesnego świata, porozmawiamy po projekcji z Arturem Domosławskim.

Program:

"Joan Didion: Wszystko w rozpadzie", reż. Griffin Dunne, 2017, 98 minut
Joan Didion to ikona amerykańskiego dziennikarstwa, reprezentantka nurtu new journalism, która w swoich przełomowych, subiektywnych i bardzo literackich reportażach rzucała nowe światło na kwestie rasy, płci i nierówności społecznych. W Polsce znana głównie jako autorka Roku magicznego myślenia – książki, w której opisuje miesiące żałoby po stracie ukochanego męża i walkę o życie córki. Między innymi o tych osobistych przejściach, ale także o swojej karierze, Joan Didion opowiada w kameralnym dokumencie, wyreżyserowanym przez swojego bratanka, Griffina Dunne.

Spotkanie z Arturem Domosławskim
O filmie, Joan Didion, nurcie new journalism i o tym, jak literatura faktu potrafi oświetlać najciemniejsze zakamarki współczesnego świata, porozmawiamy z Arturem Domosławskim, autorem między innymi Kapuścińskiego non-fiction, Gorączki latynoamerykańskiej, a ostatnio Wykluczonych – zbioru reportaży opowiadających o losach ludzi zepchniętych na margines globalnego kapitalizmu. Spotkanie poprowadzi autor Dwutygodnika Adrian Stachowski.

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

fot. Julian Wasser, mat. prasowe Netflix Media Center
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)