Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Budowanie miasta szczęśliwego. Spotkanie z Robertem Biedroniem

Budowanie miasta szczęśliwego. Spotkanie z Robertem Biedroniem
📅 Data: czwartek, 17 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Południe, Uniwersytet SWPS ul. Chodakowska 19/31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Nowoczesne samorządy zachęcają mieszkańców do zaangażowania w kreowanie przestrzeni miejskiej. W końcu miasto to nie tylko budynki i ciąg ulic. To przede wszystkim przyjazna przestrzeń, w której wszystkie grupy społeczne mogą realizować różnorodne potrzeby. W majowej Strefie Zarządzania Robert Biedroń, prezydent Słupska od 2014 roku, opowie o innowacyjnych technikach zarządzania miastem i włączaniu jego mieszkańców do współrządzenia.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
link

BUDOWANIE MIASTA SZCZĘŚLIWEGO
Celem każdego samorządowca lub samorządowczyni jest budowa miasta. Można mieć wrażenie, że to wyzwanie bardzo trudne lub nawet niemożliwe, bo wymaga nowego myślenia o samorządzie i łączenia wielu tematów. Jednocześnie trzeba dbać o inwestycje miejskie, finansować podstawowe zadania miasta i zachowywać stabilność finansów lokalnych. Przede wszystkim należy jednak budować wspólnotę i włączać mieszkańców do współrządzenia.
Właściwy i sprawiedliwy rozwój jest możliwy tylko dzięki wsłuchiwaniu się w potrzeby i opinie osób, które zdecydowały się tu pracować, uczyć się lub spędzić resztę życia. Cały zbiór wartości oraz zasad zarządzenia, współrządzenia i partycypacji przyczynia się do tworzenia nie tylko szczęśliwego miasta, lecz także szczęśliwej wspólnoty w ogóle. Takie miasto budujemy od 2014 roku w Słupsku i do tego samego zachęcam wszystkich, których spotykam w różnych zakątkach kraju.
Spotkanie będzie dotyczyło innowacyjnych technik zarządzania miastem i angażowania społeczności lokalnych do brania odpowiedzialności za wspólną przestrzeń.

GOŚĆ SPECJALNY
Robert Biedroń – politolog, absolwent Szkoły Liderów Politycznych i Społecznych oraz Szkoły Praw Człowieka przy Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Od 2014 r. prezydent Słupska. Przez wiele lat ekspert organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą. Jest pomysłodawcą, współzałożycielem i wieloletnim prezesem Kampanii Przeciw Homofobii. W 2011 r. został wybrany na posła RP z okręgu gdyńsko-słupskiego. Były wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz członkiem sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych. Były delegat do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. W latach 2008-2016 członek Rady Doradczej Praw Człowieka przy Open Society Foundation w Budapeszcie. Od 2015 uczestniczy w pracach Kongresu Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy. Od 2016 zasiada w grupie doradczej ds. równouprawnienia płci, przymusowych wysiedleń i ochrony, powołanej przez Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do Spraw Uchodźców.

Termin i miejsce:
17 maja 2018 r., godz.17.00-19.00 (czwartek)
Uniwersytet SWPS w Warszawie
ul. Chodakowska 19/31, Aula 214 im. T. Tomaszewskiego

Zapraszamy! :)

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧