Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Reklama px px
reklama
Disney English

Arcydzieła Kameralistyki - Koncert pieśni polskich

Arcydzieła Kameralistyki - Koncert pieśni polskich

reklama
data Data: 27 maja 2018, niedziela

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:30

miejsce Miejsce: Warszawa - Bielany, Kościół Św. Zygmunta, pl. Konfederacji 55 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Fundacja Art Connection zaprasza na koncert kameralny, który odbędzie się w niedzielę 27 maja o godzinie 18.30, w Kościele Św. Zygmunta przy pl. Konfederacji 55.

Solistką koncertu będzie znakomita sopranistka młodego pokolenia - Bogumiła Dziel-Wawrowska, która wystąpi z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego w składzie: Elżbieta Paliwoda-Bulicz I skrzypce, Klementyna Schweizer II skrzypce, Marceli Szczerek altówka i Tatiana Przybylska Karaszewska wiolonczela.

Bogumiła Dziel-Wawrowska ukończyła studia na Wydziale Wokalno - Aktorskim oraz Studium Pieśni na Uniwersytecie Muzycznym im. F.Chopina w Warszawie.
Jest stypendystką Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz laureatką konkursów wokalnych. Na scenie zadebiutowała jeszcze w czasie studiów, wcielając się w rolę Hrabiny w„Weselu Figara” Mozarta. Od tego czasu regularnie występuje w spektaklach operowych i galach koncertowych w kraju i za granicą. Kreowała główne role w przedstawieniach: „Cyrulik Sewilski” Rossiniego, „Straszny dwór” i „Verbum nobile” Moniuszki, „Skrzypek na dachu” Bock'a, „Wesoła wdówka” Lehara, „Księżniczka czardasza” Kalmana, "Wonderful Town" Bernsteina. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi w całej Polsce, wśród których są: Orkiestra Filharmonii Narodowej, Sinfonia Iuventus, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie, Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus.

W programie koncertu znajdą się utwory kompozytorów polskich: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Mieczysława Karłowicza, Karola Szymanowskiego.

Wstęp na koncert wolny.
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)