Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert Włodek Pawlik Trio

Koncert Włodek Pawlik Trio

reklama
📅 Data: środa, 04 grudnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Pałac Szustra ul. Morskie Oko 2 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Koncert w ramach Mokotów Jazz Fest 2013

Już drugi rok z rzędu Dzielnica Mokotów wraz z RadioJAZZ.FM (link ) organizuje cykl koncertów prezentujący to, co w polskim jazzie najwartościowsze.


Włodek Pawlik Trio
Trio wystąpi w składzie:
Włodek Pawlik – fortepian
Cezary Konrad – perkusja
Paweł Pańta – kontrabas

Włodek Pawlik
Pianista i kompozytor. Laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów, m.in: Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Jazzowym w Duknierce (Francja) oraz II nagrody na Międzynarodowym Konkursie Kompozycji Jazzowych w Monaco. Wielokrotnie otrzymywał wyróżnienie 'Jazzowy Muzyk Roku' przyznawane przez legendarny warszawski Jazz Club Akwarium. Występuje na największych i najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych, m.in: North Sea Jazz Festival (Haga 1998) oraz European Jazz Festival (Ateny 2006), a także festiwalach poświęconych muzyce poważnej (m.in.: Misterium Stabat Mater na Festiwalu Wratislavia Cantans 2003), pozostawiając niezapomniane wrażenia u słuchaczy i uzyskując entuzjastyczne recenzje krytyki na wszystkich kontynentach. Magazyn festiwalowy 'Who i who at North Jazz Festival 1998' określił go zaszczytnym mianem 'Vladimir Horowitz of jazz'. Działalność koncertowa i dorobek fonograficzny zyskały również szerokie uznanie wielu opiniotwórczych międzynarodowych mediów; gazeta 'The Age' ogłosiła trasę koncertową artysty po Australii największym wydarzeniem muzycznym roku 2002, a amerykański magazyn jazzowy 'Down Beat' określił album 'Turtles', nagrany wspólnie ze znanym trębaczem Randy Breckerem, mianem 'wybitny'.

Cezary Konrad
Perkusista, jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków w Polsce. W swoim dorobku ma ponad 40 płyt, będących owocem współpracy z całą plejadą artystów z różnych gatunków muzycznych, od jazzu, przez pop, do muzyki symfonicznej.
Debiutował w zespole Central Heating Trio, zajmując I miejsce na festiwalu Jazz Juniors '90 w Krakowie, a następnie 'Klucz do Kariery' na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Przez wiele lat stanowił filar kwartetów Zbigniewa Namysłowskiego i Kuby Stankiewicza, z którym w roku 1994 zdobył nagrodę za Jazzową Płytę Roku magazynu Jazzi Magazine. Partnerował czołówce polskich wykonawców - Annie Marii Jopek, Edycie Bartosiewicz, Tomaszowi Stańko oraz gwiazdom światowego formatu: Susan Weinert, Pat Metheny, Didier Lockwood i Randy Brecker.

Paweł Pańta
Kontrabasista, basista elektryczny, stały członek zespołów Włodka Pawlika od wielu lat. Jego zainteresowania wykraczają daleko poza idiom jazzowy - był członkiem Gustav Mahler Jugenorchester, I Solisti di Varsovia oraz Philharmonie der Nationen, z którą wykonał ponad sto koncertów w Niemczech, USA, Chinach i Rosji. Od 1994 roku związany jest z Polską Orkiestrą Radiową. Jako jazzman wchodził w skład licznych zespołów - Andrzeja Kurylewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Marcina Małeckiego, Roberta Majewskiego i Filipa Wojciechowskiego. Paweł Państa jest laureatem nagrody na czwartym Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej w Katowicach.
Jako filar zespołów Włodka Pawlika uczestniczył m.in. w nagraniach albumów 'Anhelli', 'Tykocin' oraz ścieżki dźwiękowej do wielkokrotnie nagradzanego filmu 'Rewers'.nach i Rosji. Od 1994 roku związany jest z Polską Orkiestrą Radiową. Jako jazzman wchodził w skład licznych zespołów - Andrzeja Kurylewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Marcina Małeckiego, Robert

WSTĘP WOLNY

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę