Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Czy edukację czeka rewolucja? Cykl debat "Widoki na przyszłość"

Czy edukację czeka rewolucja? Cykl debat "Widoki na przyszłość"
📅 Data: czwartek, 17 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dobra 55 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy na 8. debatę z cyklu "Widoki na przyszłość" organizowanego przez Klub Absolwentów Uniwersytetu Warszawskiego. Do udziału zachęcamy całą społeczność UW (#JestemzUW) - absolwentów, studentów, doktorantów, badaczy i pracowników uczelni.

Pierwsze pokolenie "cyfrowych tubylców" wchodzi w dorosłość. Dla nich Internet i media społecznościowe nie mają charakteru innowacji, ale świata zastanego. Grupy rówieśnicze, autorytety, sposoby zdobywania wiedzy czy wymagane w pracy kompetencje - to wszystko jest dziś inne, niż kilka dekad temu. Jak te zmiany wpłynęły na funkcjonowanie rodziców, opiekunów, czy wychowawców? Czy sięgający XIX wieku model przyfabrycznej szkoły powinien zostać zachowany? Jak w gąszczu często sprzecznych porad parentingowych mają poradzić sobie rodzice? Czy może rację mają sceptycy, którzy przypominają, że starsze pokolenia od zawsze niechętnie patrzą na nieuniknione zmiany?

czas: 17 maja 2018 w godzinach 18.00-20.00
miejsce: ul. Dobra 55, sala 3.014, III piętro

Moderator: Filip Konopczyński (absolwent WPiA i MISH UW)

Bezpłatna rejestracja: link

Paneliści:

Włodzimierz Paszyński- zastępca prezydenta m.st. Warszawy odpowiadający m.in. za sprawy edukacji, polityki społecznej oraz sportu i rekreacji. Były wiceminister Edukacji Narodowej i ekspert Kancelarii Prezydenta RP, członek Rady Naczelnej ZHP, autor i współautor podręczników w ramach podstaw programowych MEN. W przeszłości przez wiele lat był nauczycielem w warszawskich liceach (LO im. Władysława IV, SLO przy ul. Bednarskiej) i stołecznym kuratorem oświaty. Absolwent Polonistyki na UW.

Marcin Bochenek - manager, specjalista w dziedzinie nowych mediów i telewizji, Dyrektor Pionu Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w NASK, który realizuje m.in. projekty dotyczące bezpieczeństwa użytkowników sieci, innowacyjnych form kształcenia e-learningowego oraz podnoszenia poziomu kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. W latach 2004-2010 pracował w Telewizji Polskiej, kierował komunikacją wewnętrzną i PR. W latach 2006-2009 członek Zarządu TVP odpowiedzialny za rozwój, inwestycje i nowe technologie (m.in. cyfryzację).

Piotr Maślak - dziennikarz radiowy i telewizyjny (TOK FM, TVP 1, TVP2, TVP INFO), wykładowca akademicki, trener wystąpień publicznych, wystąpień medialnych, doradca ds. komunikacji w edukacji. Absolwent dziennikarstwa na UW, ojciec dwójki dzieci.

prof. dr hab. Jolanta Sujecka-Zając - absolwentka i badaczka Instytutu Romanistyki UW, gdzie zajmuje się badaniami związanymi z glottodydaktyką w jej interdyscyplinarnym kontekście. Od 2016 r. kieruje Szkołą Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, która kształci przyszłych nauczycieli języka polskiego i matematyki korzystając z doświadczeń Teachers College Uniwersytetu Columbia.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę