Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ego te absolvo - monodram Huberta Kułacza

Ego te absolvo - monodram Huberta Kułacza
📅 Data: wtorek, 22 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Północ, Teatr Oratorium, ul. Kawęczyńska 53 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Monodram Huberta Kułacza po raz pierwszy w Warszawie! Spektakl na podstawie pamiętnika ks. płk. Józefa Panasia w reżyserii prof. Bogusława Semotiuka. Opowieść o żołnierskiej przygodzie w samym środku I wojny światowej na szlaku II Brygady Legionów Polskich. I wojna światowa. Z dzisiejszego punku widzenia są to wydarzenie odległe i zamglone, znane jedynie z podręczników i lekcji historii. Co działo się w sercach i umysłach młodych ludzi idących pod broń sto lat temu? Ta odległa perspektywa staje się znacznie bliższa, gdy spojrzymy na nią oczami kogoś, kto tam był i widział niknące cienie biegnących na śmierć żołnierzy.

Reżyseria: Bogusław Semotiuk
Muzyka: Hubert Kułacz
Produkcja: Teatr Zamiast w Łodzi

Hubert Kułacz – absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi (2013). W latach 2013-2015 aktor Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, w którym wystąpił m.in. w przedstawieniu "Kokolobolo, czyli opowieśd o przypadkach Ślepego Maksa i Szai Magnata" w reżyserii Jacka Głomba oraz w roli tytułowej w przedstawieniu "Samuel Zborowski" w reżyserii Szymona Kaczmarka. Współzałożyciel Teatru Zamiast w Łodzi, w którym wystąpił w przedstawieniu "Miasto Ł." oraz nagrodzonym Złotą Maską "Zanikam". Gościnnie związany również z Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy oraz teatrem Orbis Tertius Lecha Raczaka w Poznaniu. Ma na koncie również role i telewizyjne i filmowe m.in. w serialach "Komisarz Alex", "Czas Honoru", "Pierwsza Miłość", "Bodo", "Belle Epoque", "Wojenne Dziewczyny", "Ultraviolet", "Kruk" oraz w filmach fabularnych Waldemara Krzystka "Mała Moskwa" i "Fotograf".

Bogusław Semotiuk - aktor teatralny i filmowy, reżyser. Profesor dr hab. nauk o sztukach pięknych o specjalności sztuka aktorska.W 1979 roku ukooczył Wydział Aktorski w PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi. Występował w Teatrze Nowym w Łodzi oraz Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi. W latach 2001–2004 dyrektor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. W latach 2004–2007 dyrektor Teatru Nowego w Słupsku. Pedagog na Wydziale Aktorskim PWSFTviT im. Leona Schillera w Łodzi, oraz na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi. W 2004 roku uzyskał stopieo doktora habilitowanego, a w 2012 roku tytuł profesora sztuk teatralnych. Znany z seriali telewizyjnych "Daleko od szosy", "Ślad na ziemi", "Pogranicze w ogniu", oraz filmów fabularnych "Vabank II", "Desperacja", "Nie ma takiego numeru".

wtorek, 22 maja, dwie godziny do wyboru:
11:00 - 12:00
i
13:00 - 14:00

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Północ lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️