Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

SPOJRZENIA NA TERRORYZM – Psychologia terroryzmu

SPOJRZENIA NA TERRORYZM – Psychologia terroryzmu
📅 Data: piątek, 25 maja 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Spotkań z Historią ul. Karowa 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Z jakich przyczyn pewne osoby decydują się na przyłączenie do różnych organizacji terrorystycznych? Czy jest coś, co ich łączy? Jakie sa psychologiczne źródła terroryzmu? Zapraszamy na kolejne seminarium z cyklu Spojrzenia na terroryzm.

Racje, które stoją za przyłączaniem się indywidualnych osób do organizacji terrorystycznych, są inne dla każdej z nich – a jednocześnie posiadają wspólne źródła. Rozpoznanie czynników sprzyjających radykalizacji i rekrutacji jest jednym z najważniejszych narzędzi przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym. Jest to tym istotniejsze, że współczesna Europa stoi przed zagrożeniem zarówno ze strony „religijnego fundamentalizmu”, jak i „zbrodni przemocy i nienawiści” (grup ksenofobicznych, faszyzujących). Dodatkowym ważnym aspektem jest analiza jednostek, które pomimo braku przynależności do organizacji terrorystycznych utożsamiają się z nimi oraz od nich czerpią. Kolejną grupą, na którą warto zwrócić uwagę, są osoby działające z prywatnych pobudek. Zasadna będzie więc analiza ryzyka uwzględniająca cechy osobowości, potencjalne zaburzenia, doświadczenia oraz istotne zmiany w zachowaniu.

25 maja w dyskusji o psychologicznych źródłach terroryzmu wezmą udział: Mariola Wołoszyn, psycholog i wykładowca Collegium Civitas, Dariusz Piotrowicz, psycholog policyjny w Komendzie Stołecznej Policji (2004–2010) i wykładowca Uniwersytet SWPS oraz ekspert ds. terroryzmu Andrzej Mroczek z CBnT. Po dyskusji panelowej nie zabraknie czasu na pytania od publiczności.

Wstęp wolny. Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres: cbnt@civitas.edu.pl

Cykl ma na celu przybliżenie historii terroryzmu oraz pokazanie jego złożoności z perspektywy różnych nauk: ekonomii, politologii, nauk o bezpieczeństwie, medioznawstwa, literaturoznawstwa, socjologii i psychologii. Spotkania stanowią okazję do dyskusji o ewolucji terroryzmu i analogiach pomiędzy wydarzeniami XX wieku a współczesnymi wyzwaniami. Dowiedz się więcej o cyklu.

Organizatorzy: Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, Dom Spotkań z Historią.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧