Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Andrzej Dąbrowski & All Stars / Muzyka pochodzi z Bemowa vol.1

Andrzej Dąbrowski & All Stars / Muzyka pochodzi z Bemowa vol.1

reklama
📅 Data: sobota, 02 czerwca 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Bemowo, Amfiteatr Bemowo w Parku Górczewska (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Bemowo lub w kategoriach: koncert


MUZYKA POCHODZI Z BEMOWA
Amfiteatr Bemowo w Parku Górczewska, ul. Raginisa róg Kryształowej
wstęp wolny

Drugi sezon wakacyjnego cyklu „Muzyka pochodzi z Bemowa” inaugurujemy koncertem Andrzeja Dąbrowskiego, od lat mieszkającego na Bemowie niezwykłego, wieloformatowego artysty: fotografika, dziennikarza, kierowcy rajdowego, ale przede wszystkim doskonałego perkusisty, wybitnego wokalisty jazzowego i piosenkarza.

Andrzej Dąbrowski
Zadebiutował w roku 1958 grając na perkusji w legendarnym trio Andrzeja Kurylewicza. Przez lata występował z najlepszymi m.in.: Komedą, Trzaskowskim, Namysłowskim, Urbaniakiem, a także gigantami światowego jazzu.

Od sześciu lat już nie gra na perkusji. Jak sam mówi: „sprzedałem wreszcie bębny i teraz mogę spokojnie zająć się śpiewaniem”.
Śpiewać jazz zaczął w połowie lat sześćdziesiątych. Wielokrotnie brał udział w Festiwalach Jazz Jambore, nagrywał dla Polskiego Radia i Polskich Nagrań, ale przede wszystkim koncertował. Zjeździł całą Europę i pół świata odwiedzając ważne festiwale jazzowe, sale koncertowe i kultowe jazzowe kluby. Dąbrowski jest niekwestionowanym mistrzem improwizacji „scatem” o czym będziemy mogli się przekonać podczas sobotniego koncertu. Uwielbia śpiewać jazzowe standardy i trzeba przyznać, robi to wybornie.

Do śpiewania piosenek namówił Dąbrowskiego nieżyjący już, wybitny dziennikarz radiowy Andrzej Jaroszyński i był to strzał w dziesiątkę. Konkretnie chodziło o jedną piosenkę, ale za to o jaką – „Zielono mi” Ptaszyna Wróblewskiego i Agnieszki Osieckiej. Wielki przebój w niezwykłej interpretacji Dąbrowskiego wygrał „w cuglach” Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w 1970 roku otwierając nową drogę w muzycznej karierze naszego bohatera. Po nim przyszła niezliczona ilość koncertów i wiele nagranych piosenek, które stawały się niekwestionowanymi przebojami.

Oczywiście „Zielono mi” usłyszymy podczas koncertu w bemowskim amfiteatrze obok innych niezapomnianych przebojów oraz wielu, po mistrzowsku wykonywanych przez Dąbrowskiego, wielkich jazzowych standardów.

Koncert „Andrzej Dąbrowski & All Stars” będzie muzyczną ucztą z najwyższej półki, którą w pełni gwarantuje plejada gwiazd polskiego jazzu.

Bohaterowi wieczoru towarzyszyć będą: Andrzej Jagodziński - fortepian, Henryk Miśkiewicz - saksofon, Robert Majewski - trąbka, Michał Tomaszczyk - puzon, Marcin Jahr - perkusja oraz Sławomir Kurkiewicz - kontrabas.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę