Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Muzyczne obrazy - koncert w DK Kadr

Muzyczne obrazy - koncert w DK Kadr
📅 Data: piątek, 15 czerwca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Dom Kultury Kadr, ul. P. Gintrowskiego 32 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Koncert w ramach Otwartych Pracowni

sala: Broadway
wstęp wolny

Koncert przygotowany przez Laboratorium Dźwięku Marka Żurawskiego i Szkołę Tańca Releve Beaty Kociałkowskiej. W programie zaprezentują się dzieci z zespołu baletowego Pikuliny, młodzież z grupy musicalowej i Videoclip Dance. Grupy do występu przygotowała Beata Kociałkowska, a także Ola Młot, Ania Kostrzyńska i Milena Maciejewska.

Koncert jest kontynuacją wieloletniego projektu edukacji przez sztukę. Powstała 23 lata temu unikalna orkiestra Laboratorium Dźwięku tworzy grupa młodzieży w wieku 16-22 lat. Wszyscy rozpoczynali swą muzyczną przygodę w pracowni muzycznej DK Kadr prowadzonej przez Marka Żurawskiego. Ideą przyświecającą powstaniu zespołu była możliwość muzykowania w grupie. W Laboratorium Dźwięku, każdy ma możliwość wykonywania odmiennych partii instrumentalnych. I to nie tylko w odrębnych utworach, ale często także w ramach jednej kompozycji. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory m.in: J.S. Bacha, A. Dvoraka, E. Griega, Ludwiga van Beethovena, A. Parta i J. Sibeliusa, znane tematy filmowe, a także utwory rozrywkowe.

Marek Żurawski – dyrygent, kompozytor, muzyk. Jest autorem muzyki do ponad 150 spektakli teatralnych w Polsce, Francji, Hiszpanii, Rosji, Danii i Białorusi. Od lat pracuje z młodzieżą (m. in. Gawęda i Teatr Muzyczny Pantera), przez szereg lat współprowadził warsztaty teatralno-muzyczne. Jest autorem rubryki Know-How oraz członkiem kolegium redakcyjnego kwartalnika muzycznego PRESTO, jurorem na międzynarodowych festiwalach teatralnych i muzycznych.
Od 2006 r. Dyrektor Organizacyjny Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka Też Człowiek”.
Prowadzi również zajęcia emisji głosu z aktorami i piosenkarzami. Jest organizatorem corocznych orkiestrowych warsztatów muzycznych dla młodzieży.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧