Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół

Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 16 czerwca 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 17 czerwca 2018

📌 Miejsce: okolice Warszawy, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W weekend, 16 i 17 czerwca w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 śmietanka polskiego kina będzie gościć na Festiwalu Filmowym Świat Maklaka i Jego Przyjaciół.

Krzysztof Kowalewski - genialny aktor filmowy, telewizyjny, teatralny i radiowy, niesamowita Ewa Szykulska wraz z dwójką „Dziewczyn do wzięcia” : Ewą Pielach-Mierzyńską i Reginą Regulską, wybitny reżyser Marek Piwowski, awangarda polskiego kina: aktor reżyser i muzyk Arkadiusz Jakubik. W programie festiwalu filmy z ich udziałem oraz spotkania z twórcami.

Patronem festiwalu jest Zdzisław Maklakiewicz, kultowy aktor, ikona polskiego filmu. Na festiwalu kłaniamy się również twórcom młodego kina. Będą bloki z filmami i etiudami ze Studia Munka oraz przegląd filmów nadesłanych w konkursie. Jego celem jest wyróżnienie artystów, którzy potrafią wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym sposób pogodny i życzliwy, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki - dystans, humor, ironię czy sarkazm.

Podczas dwóch dni festiwalu zobaczymy filmy zgłoszone do konkursu głównego i retrospektywę produkcji związanych ze Studiem Munka oraz twórczość Marka Piwowskiego, twórcy kultowego „Rejsu”. Ukłon w stronę kina przełomu lat 60. i 70. - filmów prześmiewczych, groteskowych i gorzkich zarazem. Nie zabraknie produkcji z udziałem Zdzisława Maklakiewicza. Zestawienie nowych filmów z dawniejszymi może być zaskakujące. Choć wydaje się, że niewiele mają wspólnego z czasami PRL-u, to przy bliższym zapoznaniu okazuje się , że znajdują się ciągle w tym samym kręgu tematyki. W programie także m.in. kino plenerowe na leżakach, spacer po filmowym Konstancinie oraz warsztaty rodzinne „Pokoloruj kino”.

Szczegółowy program -> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧