Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Cohen i Kobiety
reklama

Człowiek z marmuru | Przeszłość jest dziś

Człowiek z marmuru | Przeszłość jest dziś

reklama
data Data: 22 czerwca 2018, piątek

godzina Godzina rozpoczęcia: 19:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Mokotów, Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny. FINA, ul. Wałbrzyska 3/5 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
Zobacz zrekonstruowane cyfrowo arcydzieło Andrzeja Wajdy, zainspirowane faktami z życia murarza rekordzisty Piotra Ożańskiego.

Człowiek z marmuru, reż. Andrzej Wajda, Polska, 1976, 156 minut
Rok 1976. Agnieszka – dyplomantka szkoły filmowej – prowadzi śledztwo w sprawie Mateusza Birkuta, murarza i przodownika pracy, którego błyskotliwa kariera skończyła się nagle i niespodziewanie gdzieś około roku 1952. Poznając jego dramatyczne życie, Agnieszka odkrywa i demaskuje gorzką prawdę o stalinowskich latach 50-tych w Polsce. Film zawdzięcza swój sukces historycznemu wyczuciu czasu Andrzeja Wajdy, ale również jego decyzjom obsadowym: Krystyna Janda i Jerzy Radziwiłowicz – dwoje debiutujących w Człowieku z marmuru aktorów, to dziś ikony polskiego kina z ogromnym dorobkiem twórczym. Film zdobył nagrody między innymi w Gdyni, Cannes, Belgradzie, Brukseli i Kartagenie.

Spotkanie
Po projekcji zapraszamy na dyskusję z udziałem badaczy i filmoznawców.

Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18.30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.
Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)