Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Reklama px px
reklama
Disney English

Spacer z bohaterami Powstania Warszawskiego

Spacer z bohaterami Powstania Warszawskiego

reklama
data Data: 22 lipca 2018, niedziela

godzina Godzina rozpoczęcia: 17:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola, Cmentarz Wojskowy na Powązkach (pokaż na mapie)
Opti Taxi
"My z jednej strony cieszyliśmy się, że kończy się ta straszna okupacja niemiecka…, pod sam koniec - ona była najgorsza, bo stosowano masowe rozstrzeliwania. Niemcy ciągle brali zakładników i rozwieszali obwieszczenia, że zakładnicy zostali rozstrzelani. Rozstrzeliwano ich na ulicach. Teraz są w tych miejscach pamiątkowe tablice. To było straszne, bo okupanci rozstrzeliwali setki ludzi, przedtem jeszcze krew z nich wyciągali…"

Zapraszam Państwa na spacer po Cmentarzu Wojskowym ze "Świadkami Historii". Spacer poprowadzą bohaterowie Powstania Warszawskiego; druhna Daniela Ogińska ps. "Pszczoła", sanitariuszka 7. Pułku Piechoty Legionów "Garłuch", inicjatorka oraz fundatorka kamienia upamiętniającego Akcję "Meksyk II" znajdującego się przed Arsenałem oraz druh Jakub Nowakowski "Tomek" jeden z ostatnich żyjących żołnierzy Batalionu "Zośka", który przyjaźnił się z m.in. z Bronisławem Pietraszewiczem ps. "Lot" - dowódcą akcji "Kutschera". Brał udział w walkach na Żoliborzu, w rejonie fabryki "Opla" oraz o Dworzec Gdański, gdzie został ranny.

Podczas spaceru odwiedzimy kilka kwater, usłyszymy historie nie wszystkim znane. Dowiemy się m.in.: Ile lat mieli jak wstępowali do konspiracji, jak wyglądało ich życie podczas okupowanej Warszawy, o przygotowaniach do Powstania i jak wyglądało Powstanie Warszawskie ich oczami.

Spotykamy się w niedzielę, 22 lipca 2018 r. o godz. 17:00 na Cmentarzu Wojskowym przed kwaterą brzozowych krzyży Batalionu Zośka. Spacer przewidziany jest ok 2h.

Uwaga!
Zastrzegam sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych oraz innych ewentualności. O wszystkim będę informował na bieżąco na stronie wydarzenia - link poniżej.
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)