Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Reklama px px
reklama
Disney English

Dziedziniec Kultury | "Usłyszcie mój krzyk" | Lor

Dziedziniec Kultury | "Usłyszcie mój krzyk" | Lor

reklama
data Data: 10 sierpnia 2018, piątek

godzina Godzina rozpoczęcia: 18:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 15/17 (pokaż na mapie)
Opti Taxi
DZIEDZINIEC KULTURY
Wakacyjny projekt kulturalny organizowany przez Narodowe Centrum Kultury.
W każdy wakacyjny piątek otwieramy gościnne podwoje dziedzińca pałacu Potockich, siedziby Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Usłyszymy koncerty wyjątkowych, polskich zespołów muzycznych oraz w ramach #kino#BarwyWspólne zobaczymy szereg znakomitych filmów dokumentalnych.

🔈 Tym razem na Dziedzińcu Kultury o godz. 20.00 zaprezentujemy prawdziwie wyjątkowe zjawisko polskiej sceny muzycznej - zespół Lor z Krakowa, tworzony przez cztery utalentowane nastolatki.

🎥 Przed koncertem o godz. 18.00 wyświetlimy kultowy film w reżyserii Macieja Drygasa "Usłyszcie mój krzyk" (1991).

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Uwaga!
Po filmie o godz. 18.50 odbędzie się spotkanie z wyjątkowym gościem - Witem Siwcem, którego ojciec Ryszard Siwiec 50 lat temu dokonał aktu samospalenia, na znak protestu. Przyjdźcie i poznajcie tę historie z bliska.

-----

⏭ Lor powstał na początku 2015 roku, gdy pod wpływem obrazu "Ogród Szczęśliwych Zmarłych" Friedricha Hundertwassera została skomponowana pierwsza piosenka "The Garden of Happy Dead People". We wrześniu tego samego roku powstał teledysk do utworu "Windmill", który spotkał się z entuzjastycznym odbiorem i dużym zainteresowaniem mediów.

⏭ Lor prezentuje muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspirację do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, sóley, Agnes Obel czy Birdy.

Skład zespołu:
Julia Skiba (kompozycja / pianino)
Paulina Sumera (teksty)
Jagoda Kudlińska (wokal)
Julia Błachut (skrzypce)

⏭ Zespół z ogromnymi sukcesami koncertuje w kraju i zagranicą, miał okazję zagrać już na takich wydarzeniach jak: Spring Break, Orange Warsaw Festival, OFF Festival, Open'er Festival, Slot Art Festival, Soundrive Festival, Europejskie Targi Muzyczne Co Jest Grane 24 a także supportował znaną norweską artystkę AURORA.

⏭ W listopadzie ub. roku ukazał się najnowszy singiel zespołu - ,,Aquarius”. „Aquarius” został zaprezentowany w radiu KEXP, w audycji Morgan Chosnyk.

-----

🎥 USŁYSZCIE MÓJ KRZYK 🎥 (1991)
reż. Maciej Drygas

Dokument opowiada historię Ryszarda Siwca, który dokonał aktu samopodpalenia na znak protestu wobec interwencji wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji. W filmie wykorzystano fragmenty autentycznego nagrania zarejestrowanego przez Ryszarda Siwca na dwa dni przed samospaleniem, a także ujęcie (7 sek) płonącego Ryszarda Siwca utrwalone przez operatora PKF Zbigniewa Skoczka.
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)