Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

ArtPark 2018: Kiedy skrzypki grają. Wieczór z Węgrami

ArtPark 2018: Kiedy skrzypki grają. Wieczór z Węgrami
📅 Data: poniedziałek, 6 sierpnia 2018

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Park im. Marsz. E. Rydza-Śmigłego (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


• koncert operetkowy, zabawa taneczna z muzyką węgierską, kulinaria, stoisko wydawnictwa Pascal
wyst.: Magdalena Kunce (sopran), Sławomir Naborczyk (tenor), Wojciech Hartman (skrzypce), Marcin Mazurek (fortepian)

O wykonawcach:

Magdalena Kunce
Prezes Fundacji MUNIANIA, śpiewaczka operowa, solistka Teatru Muzycznego w Lublinie, a także magister psychologii i członek Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona. Laureatka VIII Concorso Internazionale di Canto Lirico, da Camera e Barocco Opera Rinata we Włoszech w 2009, w którym zdobyła III miejsce w kategorii Pieśni baroku oraz nagrodę specjalną dla Najlepszego głosu zagranicznego. Magdalena Kunce prowadzi aktywną działalność koncertową – występuje podczas recitali oraz w ramach koncertów festiwalowych (Opera Tizzano, Festiwal Mozartowski, Festiwal Muzyki Sakralnej w Radomiu).

Wojciech Hartman
Już jako kilkunastoletni instrumentalista miał w repertuarze niemal wszystkie wielkie koncerty skrzypcowe. Jako solista występował w większości krajów Europy, a także w Algierii, Maroku, Libanie, Syrii, Jordanii, Kuwejcie, Bahrajnie i Iraku. Prowadził sekcję smyczków musicalu „Metro”, był kierownikiem muzycznym orkiestry kameralnej Concentus Musicus, koncertmistrzem Płockiej Orkiestry Symfonicznej, Filharmonii Koszalińskiej, Orkiestry Symfonicznej Półwyspu Arabskiego w Kuwejcie, a także członkiem wielu zespołów muzyki kameralnej, jazzowej, etnicznej i rockowej. Od ponad 20 lat związany jest z Teatrem Muzycznym ROMA.

Sławomir Naborczyk
Absolwent Akademii Muzycznej im Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr. hab. Marka Moździerza i mgr. Tadeusza Szlenkiera. Zadebiutował w Operze Nova w 2011, kreując postać Basilia podczas Operowego Forum Młodych. W kolejnych latach występował jako Kowal w ,,Krótkim Życiu" Emanella de Falli oraz jako tytułowa postać w operetce ,,Student Żebrak" Carla Millockera. W Operze Nova bierze udział w spektaklach ,,Halka" Stanisława Moniuszki jako Gość oraz w ,,Weselu Figara" Wolfganga Amadeusza Mozarta w roli Basilia i Don Curzia. Od 2017 współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie. Od stycznia 2018 jest solistą etatowym Opery Śląskiej w Bytomiu. Zaśpiewał Edwina w Księżniczce Czardasza (nominacja do nagrody Kiepury za debiut 2018) oraz Barinkaya w Baronie Cygańskim. Od kwietnia tego roku współpracuje również z Warszawską Operą Kameralną, kreując Arbace w „Idomeneo” W. A. Mozarta oraz Monostatosa w „Czarodziejskim flecie”. Laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Marcin Mazurek
Pianista Polskiego Baletu Narodowego. W 2013 brał udział w występach gościnnych PBN w Barcelonie, grając utwory Bacha towarzyszące spektaklowi Tańczmy Bacha w Teatre del Liceu. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą, zarówno jako solista, jak i kameralista. Jest twórcą i wykonawcą oprawy muzycznej do niemych filmów, takich jak: Gabinet doktora Caligari, Student von Prag, Cienie, Nietolerancja, Zmęczona śmierć. Wykonuje także recitale muzyki filmowej takich kompozytorów, jak Ennio Morricone, Nino Rota, John Williams, Krzysztof Komeda, Wojciech Kilar. Bierze udział w recitalach śpiewających aktorów (np. Magdaleny Zawadzkiej), wykonując utwory m.in. Agnieszki Osieckiej, Édith Piaf, Wojciecha Młynarskiego, Zygmunta Koniecznego oraz piosenki z repertuaru Kabaretu Starszych Panów. Współpracuje z różnymi warszawskimi teatrami, m.in. Ateneum, Roma, Teatrem Dramatycznym, TR. Swoje osiągnięcia prezentuje na wielu festiwalach w Polsce i za granicą, m.in. w Awinionie, Dublinie, Londynie, Berlinie, Jerozolimie.

Wstęp wolny
Organizator: Dom Kultury Śródmieście

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: koncert
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧