Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

newsletter waw4free fanpage instagram
reklama
Cohen i Kobiety
reklama

Powstanie Warszawskie -Twardy Front

Powstanie Warszawskie -Twardy Front

reklama
data Data: 26 sierpnia 2018, niedziela

godzina Godzina rozpoczęcia: 15:00

miejsce Miejsce: Warszawa - Wola
Opti Taxi
"Jest w powstańczej Warszawie odcinek frontu, który wybitnie odznaczył się w czasie tych sześciu tygodni walk. […] Jest to front o najwyższych wartościach bojowych. Twardy, zacięty front nieustępliwych żołnierskich piersi. Kiedyś historia w zadumie opowie, za pomocą jak nikłych środków żołnierze ci przeciwstawiali się sześciotygodniowej nawale ognia i żelaza. […] Żołnierze tego odcinka swą heroiczną postawą wyświadczają walczącej stolicy usługę bardzo doniosłej miary: skupiając na swoich piersiach najintensywniejsze uderzenia nieprzyjaciela, odgrywają tym samym rolę tarczy dla pozostałych dzielnic miasta, nawet najbardziej od ich pozycji odległych."

Powstanie Warszawskie to nie tylko heroiczna walka młodych ludzi, ale także tragiczne losy ludności cywilnej. Każdy dzień Powstania to dzień pełen bohaterstwa, ale także cierpienia i rozpaczy zwykłych ludzi.

Z okazji przypadającej 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszam na spacer śladem "Twardego Frontu", podczas którego dowiemy się:

Jak przebiegała ta "linia" obrony?
Czym był "Alkazar"?
Gdzie wisiała podziurawiona biało czerwona flaga?
Gdzie znajdowała się najważniejsza Placówka Medyczna?
Gdzie poległ "Orzeł Biały"?
i wiele innych...

Spotykamy się w niedzielę, 26 sierpnia 2018 r. o godz. 15:00 przed Pomnikiem "głazem" przy ul. Towarowej (między budynkiem o adresie Srebrna 16 a stacją benzynową "Circle"). Spacer przewidziany jest na ok 1.5h.

Za udział w spacerze nie jest przewidziana żadna opłata, natomiast jeśli uznają Państwo, że przewodnik zasłużył na napiwek (...)

Spacer poprowadzi przewodnik miejski Hubert Smoczyk, twórca Warszawskiego Zaułka. Serdecznie zapraszam i do zobaczenia. ;)
Idziesz na to wydarzenie? Napisz swoją relację na się bywa...
 udostępnij tweetnij dodaj
newsletter
Podoba Ci się to wydarzenie?
Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco ze wszystkimi!
zgłoś błąd/zmianę


Zobacz też

reklama
sprawdź naszego bloga! ;-)