Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Ratuj Bałtyk w Cudzie Nad Wisłą - spotkanie Q&A

Ratuj Bałtyk w Cudzie Nad Wisłą - spotkanie Q&A

reklama
📅 Data: środa, 22 sierpnia 2018

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Cud nad Wisłą, Bulwar Flotylli Wiślanej 1 (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


22 sierpnia gośćmi cyklu pt „Cudowny dzień z …” będzie najbardziej znany na świecie kajakarz Aleksander Doba! I kilku innych wyjątkowych gości: nurek wrakowy, naukowiec z Instytutu Morskiego, działaczka z fundacji oraz fotograf i autor reportaży społecznych. Co łączy te wszystkie osoby? Wrak tankowca FRANKEN! Miłość do BAŁTYKU oraz ważny projekt Fundacja MARE - RATUJ BAŁTYK! ZATRZYMAJ WYCIEK ROPY, którego celem jest powstrzymanie wycieku paliwa z wraku FRANKENA i tym samym zapobieżenie katastrofie ekologicznej i ekonomicznej w rejonie zatoki Gdańskiej!

KTO WEŹMIE UDZIAŁ W SPOTKANIU?
Aleksander Doba - ambasador kampanii RATUJ BAŁTYK! Podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Pierwszy człowiek na świecie, który samotnie przepłynął kajakiem Atlantyk! A potem zrobił to jeszcze dwa razy!
OLGA SARNA - Fundacja MARE, koordynatorka projektu „Redukcja negatywnego wpływu wycieku paliwa z wraku tankowca FRANKEN" oraz kampanii RATUJ BAŁTYK!
DR INŻ. BENEDYKT HAC - mózg merytoryczny projektu, to z Jego inicjatywy oraz pasji do Bałtyku i wraków powstał projekt dot. FRANKENA. Kierownik Zakładu Oceanografii Operacyjnej Instytutu Morskiego w Gdańsku. Instytut Morski jest partnerem merytorycznym projektu.
KRYSTIAN BIELATOWICZ - reżyser, operator kamery, montażysta, fotograf, autor wielu reportaży społecznych, między innymi filmu RATUJ BAŁTYK, który nagrany został podczas ekspedycji badawczej na wraku FRANKENA.
MARCIN PAWEŁCZYK - jeden z nurków biorących udział w ekspedycji badawczej na wraku FRANKENA, wykwalifikowany nurek wrakowy, właściciel największego portalu o nurkowaniu divers24.pl i magazynu Divers 24

Spotkanie poprowadzi niesamowity Tymon Tymański - songwriter, scenarzysta, buddysta i artysta sztuk walki. TYMON jest ambasadorem kampanii Fundacji MARE - RATUJ BAŁTYK!

Start wydarzenia: 20.00
Spotkanie rozpoczniemy wyświetleniem na ekranie reportażu RATUJ BAŁTYK. ZATRZYMAJ WYCIEK ROPY, a zakończymy niespodzianką!
!!!Po spotkaniu (afterparty) na scenie MariaBros Maria Natalia Tymanska i jej dj’skie sety!!!

!!!Masz pytania do naszych gości - zadaj je osobiście 22 sierpnia lub zamieść pytanie w komentarzu (link do wydarzenia poniżej), a Tymon Tymański zada je naszym gościom!!!

DLACZEGO RATUJEMY BAŁTYK W CUDZIE?
Wrak tankowca FRANKEN zalega na dnie od ponad 70 lat, ze względu na korozję grozi mu rozszczelnienie, w wyniku czego do Bałtyku może dostać się nawet PÓŁTORA MILIONA litrów paliw. Wrak znajduje się blisko obszarów Natura 2000, rezerwatów przyrody i kolonii chronionych fok szarych.
Od początku lipca Fundacja MARE prowadzi kampanię komunikacyjną, której celem jest zdobycie poparcia społecznego dla zaplanowanych działań. Każdy może się przyłączyć podpisując apel poparcia na stronie link.
Projekt prowadzony przez Fundację MARE ma na celu ograniczenie prawdopodobieństwa wystąpienie katastrofy ekologicznej w rejonie Zatoki Gdańskiej, poprzez opracowanie bezpiecznego dla środowiska planu oczyszczenia FRANKENA oraz zdobycie finansowania na realizację operacji oczyszczenia.
Wejdź na stronę link i dowiedz się więcej.

CO JESZCZE w CUDZIE 22 SIERPNIA, OPRÓCZ SAMYCH Q&A?
Obok sceny od godz. 18.00 do godz. 22.00 stanie namiot Fundacji MARE. Jest to doskonała okazja do:
- spotkania i porozmawiania z Aleksandrem Dobą - ambasadorem projektu RATUJ BAŁTYK!,
- porozmawiania z przedstawicielami Fundacji MARE i podpisania apelu poparcia!
- obejrzenia niezwykłej wystawy zdjęć, które zostały wykonane przez nurków podczas ekspedycji badawczej na wraku FRANKENA,
- dzięki goglom VR i nagraniom wykonanym przez nurków w technologii 360 - obejrzenia jak w rzeczywistości wygląda wrak FRANKEN i życie 70 metrów pod wodą i poczucia się jak nurek głębinowy.

Po zakończonej rozmowie na scenie (ok.. 21.00) zapraszamy na afterparty i djskie sety MARII BROSS.

ZATRZYMAJ WYCIEK ROPY. RATUJ BAŁTYK!
Bądź z nami 22 sierpnia!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie


[ Wydarzenia odbywające się nad Wisłą mogą być uzależnione od pogody. ]

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę